Nowy numer 21/2018 Archiwum

IKEA kupuje grunt w Zabrzu

Na zakupionym terenie inwestor planuje wybudować nie tylko sklep, ale również centrum handlowe.

4 czerwca w Urzędzie Miejskim w Zabrzu rozstrzygnięty został przetarg na sprzedaż nieruchomości w Zabrzu-Zaborzu przy Drogowej Trasie Średnicowej.

Wygrała go firma Inter IKEA Centre Polska S.A., która kupi działkę za ok. 22 mln zł. Jest to najwyższa kwota za sprzedaż nieruchomości na terenie Zabrza. Podobną uzyskano w 1997 roku za sprzedaż nieruchomości pod Centrum Handlowe M1.

Inwestor planuje wybudować sklep IKEA oraz połączone z nim Centrum Handlowe. Dodatkowo na obszarze około 5 hektarów powstanie też teren rekreacyjny. Do tej pory podobnie jest tylko w Łodzi. Drugi sklep wraz z centrum handlowym ma powstać właśnie w Zabrzu. Inwestor zobowiązuje się także do przebudowy układu komunikacyjnego w tym obszarze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma