Nowy numer 48/2023 Archiwum

Ile kilometrów złotówek?

Na bytomskim rynku 1 czerwca odbędzie się finał kampanii "Kilometry dobra". Zbiórka na rzecz ośrodka „Dom Nadziei”. Tego dnia wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Fundacja „Dom Nadziei” włączyła się w ogólnopolską kampanię pod nazwą „Kilometry dobra”. Zbiórka rozpoczęła się 1 kwietnia, pieniądze zostaną przeznaczone na budowany nowy ośrodek dla uzależnionej młodzieży, większy i bardziej dostosowany do potrzeb terapii niż obecny.

Akcja ma też charakter próbą pobicia rekordu Guinnessa. Do tego trzeba zebrać 77 kilometrów złotówek, a metr ułożonych obok siebie monet to 44 złote.

– Chcemy pobawić się w pobicie rekordu Guinnessa, ale przede wszystkim zależy nam na tym, żeby dzieci i młodzież były wolne od używek. I na to chcemy uczulić nasze lokalne społeczeństwo – mówił na rozpoczęcie koordynator akcji ks. Bogdan Peć MSF, dyrektor Ośrodka „Dom Nadziei”. Informując też o kampanii społecznej „Dzieciństwo bez alkoholu i narkotyków”. – Terapeuci z naszej poradni biją na alarm, w ciągu ostatniego pół roku znacznie wzrosła liczba dzieci uzależnionych od dopalaczy – przypomniał.

W Dniu Dziecka impreza na bytomskim rynku rozpoczyna się o godzinie 9.00. Wśród różnych atrakcji będzie m. in. miasteczko sportowe. Familijne warsztaty perkusyjne poprowadzi Tomasz Drozdek. Na scenie wystąpią różne zespoły, m. in. młodzież z ośrodka „Dom Nadziei”. Zagra Wrzesińska Orkiestra Dęta. Na zakończenie odbędą się koncerty Katarzyny Grzesiek i Katarzyny Moś. O 20.00 ze spektaklem „Siewca” wystąpi Teatr A z Gliwic. A o 21.00 zostanie ogłoszony wynik zbiórki pieniędzy.

Fundacja „Dom Nadziei” od ponad 18 lat pomaga dzieciom i młodzieży uzależnionej. Prowadzi stacjonarny ośrodek, który w ub. r. przyjął 121 osób. W poradni (obok kościoła Wniebowzięcia NMP) znajdują pomoc osoby zagrożone uzależnieniem i uzależnione również od hazardu, gier, internetu i komputerów. W ub. r. przeprowadzono około 370 konsultacji indywidualnych i ponad 200 sesji terapii rodzinnych oraz 72 godziny terapii grupowych. Fundacja prowadzi też szkolenia i konferencje naukowe.

Oprócz Bytomia w kampanii tej uczestniczą też Białystok, Kraków, Lublin, Opole i Radlin. Dotychczasowy rekord „Kilometrów dobra” został pobity w Austrii i wynosi 75,25 kilometra. Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na: www.domnadziei.pl i www.kilometrydobra.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy