Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Biskupi Polski i Niemiec spotkali się na Śląsku

We wtorek w Wodzisławiu Śląskim-Kokoszycach rozpoczęło się doroczne spotkanie grupy kontaktowej episkopatów Polski i Niemiec. Zakończy się w czwartek w Katowicach.

Pośród tematów, jakimi zajmuje się grupa kontaktowa biskupów Polski i Niemiec, wymienia się m.in. pomoc Kościołowi i społeczeństwu na Ukrainie, przygotowania do obchodów 50. rocznicy wymiany listów między biskupami Polski i Niemiec (z 1965 r.) oraz znaczenie kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II dla obydwu Kościołów i społeczeństw.

Zgodnie z programem, trzeciego dnia obrad biskupi poprowadzą wspólną modlitwę przy krzyżu pod KWK "Wujek" oraz zwiedzą znajdujące się w tym miejscu muzeum. Wcześniej odwiedzą także kaplicę przy Silesia City Center.

W czwartek o godz. 12 przedstawiciele obydwu episkopatów odprawią Mszę św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Przed Mszą o 11.30 w Kurii Metropolitalnej biskupi spotkają się z dziennikarzami.

Grupa kontaktowa episkopatów została utworzona w 1995 r. Do Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec należą: kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, bp Jan Kopiec, ordynariusz gliwicki, kard. Rainer Maria Woelki, arcybiskup Berlina, abp Ludwig Schick, arcybiskup Bambergu, oraz bp Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz. Współprzewodniczącymi są abp Wiktor Skworc i abp Ludwig Schick.

Celem grupy jest regularna wymiana informacji i opinii na temat rozwoju Kościoła w obu krajach oraz sytuacji społecznej, a także omówienie wspólnych inicjatyw. Poprzednie spotkanie odbyło się w maju ubiegłego roku w Berlinie.

Biskupi Polski i Niemiec spotkali się na Śląsku   Od wtorku w Kokoszycach odbywa się spotkanie grupy kontaktowej episkopatów Polski i Niemiec Marek Piekara /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL