Nowy numer 25/2021 Archiwum

Diecezjalne konkursy papieskie

Dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wykażą się wiedzą o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

„Tą inicjatywą pragniemy po raz kolejny podziękować Bogu i Kościołowi za dar i osobę Papieża Polaka, dla którego priorytetem była troska o chrześcijańskie wychowanie młodego pokolenia” – pisze ks. Adam Spałek z wydziału katechetycznego gliwickiej kurii.
Konkurs dla gimnazjalistów dotyczyć będzie wiedzy o życiu Jana Pawła II. Odbędzie się w dwóch etapach: szkolnym oraz diecezjalnym. Finał zaplanowano na 4 czerwca  w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kamieńcu.
Natomiast konkurs dla uczniów szkół ponagimnazjalnych dotyczyć będzie nauczania Jana Pawła II. Będzie miał on formę pisemną. Jego temat nawiązuje do przeżywanego w metropolii górnośląskiej Roku Rodziny. Zadaniem uczniów będzie zapoznanie się z Adhortacją Apostolską Familiaris Consortio – o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym. Temat opracowania nawiązuje do słów przytoczonych tym dokumencie „Każda rodzina odkrywa i znajduje w sobie to wezwanie, które jednocześnie określa jej godność i odpowiedzialność: rodzino, stań się tym, czym jesteś! ( FC 17)”. Uczestnicy konkursu mają w oparciu o lekturę Adhortacji Apostolskiej podzielić się osobistymi przemyśleniami i świadectwem życia.  Prace przyjmowane są do 16 maja, ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu podczas uroczystej gali podsumowującej diecezjalne obchody dziękczynienia za dar kanonizacji Jana Pawła II.

Konkursy są propozycją dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale organizatorzy szczególnie zapraszają do udziału szkoły im. Jana Pawła II oraz szkoły katolickie.

Regulaminy i materiały dla uczniów przygotowujących się do konkursów dostępne są pod adresem http://www.kuria.gliwice.pl/konkursy_papieskie.zip. Dodatkowe informacje: e-mail: a_spalek@kuria.gliwice.pl, x.grzegorz@op.pl, tel. (32) 230 71 42.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.