Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie będzie Śląskiej Karty Usług Publicznych?

- Ten projekt jest bardzo zagrożony - mówił marszałek województwa Mirosław Sekuła.

- To dobry pomysł, ale bardzo marnie realizowany. Jeżeli się szybko nie skończy, to inne, nowoczesne metody mogą go przeskoczyć i wtedy będziemy mieli produkt, ale przestarzały - stwierdził marszałek na spotkaniu z dziennikarzami. Samorząd województwa na jego realizację przeznaczył ok. 100 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Żeby pieniądze unijne nie przepadły, program musi być rozliczony nie później niż do połowy 2015 r. Kolejny, jak twierdzi marszałek Sekuła, ostatni już deadline, wyznaczony KZK GOP, to końcówka pierwszego kwartału tego roku. - Jeszcze liczę, że zarządzający projektem potrafią rzutem na taśmę ten projekt skończyć. W przeciwnym razie będziemy musieli przenieść pieniądze z tego projektu na inne, które mają większe szanse zainicjowania do końca połowy przyszłego roku - wyjaśniał. 

W zamierzeniu ŚKUP ma połączyć m.in. funkcje elektronicznego biletu komunikacji miejskiej i portmonetki. Cały system ma umożliwiać korzystanie z różnych usług: komunikacyjnych, kulturalnych, sportowo-rekreacyjnych, bibliotecznych czy płatnego parkowania.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma