Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zmarła Teresa Sienkiewicz-Miś

Pierwsza i długoletnia redaktorka "Gościa Opolskiego" zasnęła w Panu dziś rano.

Dziś tj. we wtorek 28 stycznia godzinę przed wschodem słońca zmarła Teresa Sienkiewicz-Miś. Odeszła po długiej i ciężkiej chorobie, którą znosiła z niezwyczajną cierpliwością i wdzięcznością dla rodziny otaczającej ją troskliwą opieką. Siłą w znoszeniu choroby była dla niej wiara w Pana Jezusa i modlitwa, o której opowiadała nam z prostotą i bezpośredniością. Modlić się trzeba nie za siebie, a za innych, pamiętaj, w ciężkich chwilach lepiej modlić się za innych – mówiła mi w ostatniej rozmowie.

Teresa była pierwszą i długoletnią redaktorką opolskiego "Gościa Niedzielnego". Zostanie jego wielką legendą.

"Przez 20 lat pracy w redakcji opolskiego "Gościa Niedzielnego" zyskała Pani uznanie, a nierzadko podziw i wdzięczność, w parafiach oraz wielu środowiskach diecezji opolskiej. Pragnę podkreślić, że była Pani redaktorem opolskiego "Gościa Niedzielnego" od czasu jego powstania w 1992 r. i przez pierwsze trzy lata pracowała w pojedynkę, w pionierskich warunkach, doprowadzając do wspaniałego rozwoju opolskiej edycji „Gościa Niedzielnego”. Z wielkim szacunkiem przywołujemy Pani twórczość na łamach tego katolickiego tygodnika, w której można było doświadczyć niezwykłej troski zarówno o sprawy Kościoła lokalnego jak i dobra wspólnego co przejawiało się w odpowiedzialności za wychowanie młodego pokolenia, upominaniu się o los ludzi pokrzywdzonych i chęci zrozumienia tych, o których Pani pisała. W artykułach pisanych pięknym językiem, zdystansowanym od różnych manier współczesnych mediów poruszała Pani wiele aspektów życia społeczności Śląska Opolskiego od spraw parafialnych i duszpasterskich po życie kulturalne i społeczne. Niech Bóg wynagrodzi Pani wieloletnią pracę w redakcji – mówił  biskup opolski Andrzej Czaja wręczając Teresie w ubiegłym roku na Górze Świętej Anny statuetkę nagrody „Hiacyntus Opoliensis”.

Trudno mi w tej chwili, w której opłakuję śmierć wspaniałej i kochanej koleżanki, dodać coś więcej. Wiem od Kingi, córki śp. Teresy, że do ostatnich chwil wspominała lata redakcyjne jako wspaniały okres życia.  Prosiła też, by przekazać nam, że – to tak dla niej charakterystyczne - do końca się uśmiechała.

Msza św. pogrzebowa w intencji śp. Teresy Sienkiewicz-Miś odprawiona zostanie w kościele św. Faustyny (ul. Jackowskiego 40/42) we Wrocławiu - Biskupinie w piątek 31 stycznia o godz.9.30. Mszy św. będzie przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec. Obrzędy pochówku odbędą się o godz. 11 na tamtejszym cmentarzu parafialnym przy ul. Smętnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama