Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rok 2015 dla Ofiar Tragedii Górnośląskiej?

Rok 2015 ma zostać ogłoszony Rokiem Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej. Z taką inicjatywą wystąpili przedstawiciele Sejmiku Województwa Śląskiego oraz władz samorządowych.

W przededniu Dnia Pamięci Tragedii Górnośląskiej odbyło się spotkanie, w trakcie którego przewodniczący sejmiku Andrzej Gościniak przekazał informację o intencji Sejmiku Województwa Śląskiego, aby Rok 2015 ogłosić Rokiem Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej.

Przygotowaniem do tego wydarzenia zajmie się specjalnie na tę okazję utworzony Komitet Honorowy, w skład którego weszli: abp Wiktor Sworc, metropolita katowicki, bp Tadeusz Szurman, zwierzchnik katowickiego Kościoła ewangelickiego-augsburskiego, bp Jan Kopiec, ordyniariusz diecezji gliwickiej, Zygmunt Łukaszczyk, Wojewoda Śląski, Mirosław Sekuła, Marszałek Województwa Śląskiego, Andrzej Gościaniak, Przewodniczący Sejmiku, Piotr Uszok, Prezydent Katowic i Gabriel Tobor, Burmistrz Radzionkowa. Członkowie komitetu mają nadzieję, że deklaracja wzajemnej pomocy i współpracy w ramach Komitetu Honorowego nada wyjątkową rangę działaniom podejmowanym w ramach przygotowań do tego wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • slezan84
    27.01.2014 19:54
    Dlaczego Gość Niedzielny łże? Ci Panowie nie są żadnymi pomysłodawcami Roku Pamięci o Tragedii Górnośląskiej. Aż tak bardzo kole w oczy to, że jego inicjatorem są górnośląscy regionaliści, którzy od lat kultywują pamięć o ofiarach wydarzeń z '45 i lat późniejszych? Nie zapraszając ich do współpracy abp Skworc z marszałkiem Sekułą wystawiają sobie jak najgorsze świadectwo.

    Żałosnym jest polityczny danse macabre, jaki całe to towarzystwo uprawia na grobach pomordowanych i deportowanych. O tym jak nikczemne są ich zamiary, świadczy zignorowanie bpa Szurmana, a nawet kościoła opolskiego, nie mówiąc już o stronie społecznej.
    doceń 9
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma