Nowy numer 37/2021 Archiwum

Bilety KZK GOP po starej cenie

Póki co, nie będzie podwyżek cen biletów w autobusach i tramwajach. Tak zadecydował we wtorek Zarząd Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Decyzja zarządu związana jest z opóźnieniem wdrożenia Śląskiej Karty Usług Publicznych. W zamierzeniu ma ona połączyć m.in. funkcje elektronicznego biletu komunikacji miejskiej i portmonetki. Cały system ma umożliwiać korzystanie z różnych usług: komunikacyjnych, kulturalnych, sportowo-rekreacyjnych, bibliotecznych czy płatnego parkowania.

Jesienią zapowiadano, że karta ruszy do końca marca 2014 r. Z terminem uruchomienia jej komunikacyjnej funkcji powiązano datę wprowadzenia nowej taryfy. Według pierwotnych zapowiedzi, miała zacząć obowiązywać od kwietnia 2014 r. Obecnie przewidywany termin to czwarty kwartał 2014 r.

Zgodnie z nową taryfą, ceny biletów elektronicznych nie ulegną zmianom. Zdrożeją za to bilety tradycyjne (np. jednorazowe przeciętnie o 4-5 proc.). Bilet ważny na dwa miasta ma kosztować 4 zł (drożej o 5,27 proc.), a na trzy i więcej - 5 zł (drożej o 4,17 proc.). Cena biletu na jedno miasto ma pozostać bez zmian - 3,2 zł.

Taryfa ma zostać rozszerzona o możliwość elektronicznego zapłacenia za przejechaną odległość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama