Nowy numer 25/2018 Archiwum

Tragiczny pożar w Bytomiu

Dwie osoby nie żyją, reszta lokatorów mogła powrócić do swoich mieszkań w kamienicy przy ul. Chełmońskiego 27, gdzie wczoraj wieczorem wybuchł pożar.

– Informacja dotarła do nas o 19.29, zadzwonił jeden z lokatorów. Na miejsce dotarliśmy już po czterech minutach. Strażacy w oknie mieszkania na parterze zauważyli płomienie sięgające kilku metrów, a z mieszkania na pierwszym piętrze wydobywał się gęsty dym – informuje Adam Wilk, zastępca komendanta KM Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. W mieszkaniu, gdzie wybuchł pożar, strażacy znaleźli zwłoki lokatora, 84-letniego mężczyzny. W następnych pomieszczeniach natrafili na nieprzytomnego 77-letniego mężczyznę, który pomimo podjętej reanimacji zmarł. Ogień został opanowany po 15 minutach od przyjazdu staży pożarnej.

Z czterokondygnacyjnej kamienicy ewakuowano osiem osób. Po oddymieniu i sprawdzeniu stanu pomieszczeń oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wszyscy mogli powrócić do swoich mieszkań. Największe straty są w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, reszta pomieszczeń jest okopcona i są w nich zniszczenia na skutek wysokiej temperatury.

- Teraz policja określa przyczyny wybuchu pożaru. Z naszych wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną może być zaprószenie ognia – mówi Adam Wilk. W akcji wzięło udział pięć wozów strażackich – cztery z Bytomia i jeden z Radzionkowa, w sumie 24 strażaków.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma