Nowy numer 24/2021 Archiwum

Konferencja w DWPN w Gliwicach

Władze komunistyczne wobec ludności niemieckiej w Polsce 1945–1989 – to temat międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się 28 i 29 listopada.

Do udziału wszystkich zainteresowanych zapraszają Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk i Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Obrady odbywać się będą w siedzibie DWPN w Gliwicach (ul. Bojkowska 37).  Konferencja jest próbą przeglądu aktual­nych kierunków badawczych i refleksji nad dalszymi pracami o powojennych losach ludności niemieckiej w Polsce.

Na jej program składają się dyskursy i sesje tematyczne. Obrady rozpoczną się w czwartek 28 listopada o 9.00. W tym dniu podjęte zostaną m.in. takie tematy jak: Kierunki polityki władz; Represje powojenne; Polityka antyniemiecka. Aparat bezpieczeństwa. W piątek poruszane będą zagadnienia: Mniejszość niemiecka a relacje RFN–PRL; Obszary codzienności; Integracja. Migracje; Żydzi. Ewangelicy; Sytuacje lokalne; Propaganda. Obraz Niemców; Cień okupacji.

Obrady odbywać się będą w języku polskim i niemieckim (z tłumaczeniem symultanicznym). Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia: e-mail: weronika.wiese@haus.pl; tel. + 48 32 461 20 70.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama