Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ewangelizacja w Bytomiu

W niedzielę odbędzie się spotkanie modlitewne na rynku miasta. Tym razem motywem przewodnim będzie trwający Rok Wiary.

Rozpocznie się 15 września o 15.00 od koncertu zespołu Trąbki Jerycha, który został założony w 2000 roku przy parafii kapucynów w Bytomiu. Przez te lata gra i śpiewa, ma na koncie liczne sukcesy, pozostaje wierny swym chrześcijańskim korzeniom.

– Będzie to radosny koncert, o ile pogoda dopisze. W całej naszej grupie mamy dwie sekcje: dziecięcą i młodzieżowo-dorosłą i z tej okazji spotykamy się wszyscy razem, czyli około 12 osób. Zaśpiewamy coś maryjnego, zagramy też „Belgijkę” do tańczenia z polskim tekstem, odkurzoną piosenkę „Mario, Tyś jest naszym majem” i parę kawałków instrumentalnych…  – zapowiada Adam Kleiman, szef zespołu.

O 16.30 Eucharystii przewodniczyć będzie bp gliwicki Jan Kopiec, dla którego Bytom jest miastem, w którym spędził dzieciństwo i młodość.

13 października 2012 roku, modlitwa na rynku Bytomia na rozpoczęcie Roku Wiary   13 października 2012 roku, modlitwa na rynku Bytomia na rozpoczęcie Roku Wiary Klaudia Cwołek /GN Po Eucharystii, ok. 18.00, rozpocznie się koncert – uwielbienie ze świadectwem Jana Budziaszka, perkusisty Skaldów.

Ewangelizacja będzie kolejną tego typu akcją w Bytomiu i nie pierwszą w trwającym Roku Wiary. W październiku wierni z różnych parafii w procesjach przyszli na rynek, modląc się na różańcu. W Wielkim Poście na centralnym placu miasta miała być rozważana Droga Krzyżowa. Nabożeństwo ze świadectwami nawróconych osób z powodu silnego mrozu przeniesiono wtedy do kościoła Świętej Trójcy. Teraz wszyscy mieszkańcy po raz kolejny zaproszeni są do wspólnej modlitwy, refleksji i świadectwa wiary.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma