Nowy numer 21/2018 Archiwum

Z pokojowym przesłaniem

Trwają przygotowania do megawidowiska o św. Franciszku. Już dziś posłuchaj fragmentu tytułowej piosenki.

500 młodych aktorów, grupy rekonstrukcyjne, zespoły taneczne, szkoła walk wschodnich, wokaliści i recytatorzy wyłonieni z castingu, a także aktorzy Teatru "A" wezmą udział w spektaklu "Franciszek - wezwanie z Asyżu". Premiera widowiska odbędzie się w katowickim "Spodku" 16 października, podczas obchodów XIII Dnia Papieskiego. O tym, jak ogromne jest to przedsięwzięcie, świadczy fakt, że widowisko rozgrywane będzie na 4 scenach jednocześnie, z wykorzystaniem gigantycznych rozmiarów scenografii, licznych multimediów i relacji na żywo.

Spektakl to estradowa adaptacja "Pieśni o św. Franciszku" śląskiego Teatru "A". Jest to barwna historia życia świętego, napisana w oparciu o historyczne źródła, przedstawiająca dzieje Franciszka - pogodnego świętego, człowieka miłości i ubóstwa, mistyka, cudotwórcy, ascety, a przede wszystkim brata wszelkiego stworzenia. - Ojciec święty Franciszek wzywa do modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie. Życie św. Franciszka z Asyżu jest konkretnym przykładem, jak być narzędziem pokoju w ręku Boga. Już dziś zapraszamy do udziału w spektaklu, aby osoba Biedaczyny z Asyżu odżyła w nas, inspirując do wszelkich poczynań na rzecz pokoju - przekonują organizatorzy tego wydarzenia.

Organizatorami spektaklu są Fundacja "Dzieła Nowego Tysiąclecia", Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach oraz Grupa eM Media. Patronat medialny objął także "Gość Niedzielny".

Młodzież wyłoniona w castingach nagrała soundtrack do tego megawidowiska. Już dziś możemy posłuchać fragmentu tytułowej piosenki:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma