Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bronić człowieka w młodym człowieku

W Gliwicach zajęcia w szkołach i przedszkolach rozpoczyna 25 tysięcy dzieci i młodzieży.

Miejska inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1. – Poziom nauczania w gliwickich szkołach na tle całego województwa jest zadowalający i z każdym rokiem rośnie. Oświata gliwicka ma się dobrze – zauważyła Zdzisława Waniek, dyrektor gliwickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach, odnosząc się do wyników egzaminów w szkołach na terenie całego województwa.

Bp Gerard Kusz przypomniał słowa Jana Pawła II ze spotkania z młodzieżą na Westerplatte. – Powiedział, że każdy ma swoje Westerplatte, czyli takie wartości, których nie da się kupić, sprzedać, zastąpić innymi. Wartości duchowe, których należy bronić. Dbając o poziom wiedzy w szkołach, nie zapominajmy też o tych wartościach, o które wołał papież. Dziś trzeba ogłosić alarm w sprawie człowieka, bo zagrożona jest jego godność, jego byt, nasz wzajemny szacunek i dialog między nami. Życzę, żeby udało wam się obronić człowieka w młodym człowieku – powiedział do zebranych na uroczystości nauczycieli gliwickich szkół.

Wśród 25 tysięcy dzieci i młodzieży rozpoczynających w tym roku zajęcia w szkołach i przedszkolach jest ponad 1,5 tysiąca pierwszoklasistów. W czasie uroczystości wręczone zostały nominacje dyrektorskie piętnastu dyrektorom, trzech z nich odebrało je po raz pierwszy.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama