Nowy numer 33/2018 Archiwum

Bronić człowieka w młodym człowieku

W Gliwicach zajęcia w szkołach i przedszkolach rozpoczyna 25 tysięcy dzieci i młodzieży.

Miejska inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1. – Poziom nauczania w gliwickich szkołach na tle całego województwa jest zadowalający i z każdym rokiem rośnie. Oświata gliwicka ma się dobrze – zauważyła Zdzisława Waniek, dyrektor gliwickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach, odnosząc się do wyników egzaminów w szkołach na terenie całego województwa.

Bp Gerard Kusz przypomniał słowa Jana Pawła II ze spotkania z młodzieżą na Westerplatte. – Powiedział, że każdy ma swoje Westerplatte, czyli takie wartości, których nie da się kupić, sprzedać, zastąpić innymi. Wartości duchowe, których należy bronić. Dbając o poziom wiedzy w szkołach, nie zapominajmy też o tych wartościach, o które wołał papież. Dziś trzeba ogłosić alarm w sprawie człowieka, bo zagrożona jest jego godność, jego byt, nasz wzajemny szacunek i dialog między nami. Życzę, żeby udało wam się obronić człowieka w młodym człowieku – powiedział do zebranych na uroczystości nauczycieli gliwickich szkół.

Wśród 25 tysięcy dzieci i młodzieży rozpoczynających w tym roku zajęcia w szkołach i przedszkolach jest ponad 1,5 tysiąca pierwszoklasistów. W czasie uroczystości wręczone zostały nominacje dyrektorskie piętnastu dyrektorom, trzech z nich odebrało je po raz pierwszy.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma