Nowy numer 23/2021 Archiwum

30 lat temu bł. Jan Paweł II był z nami

Uroczyste obchody tej rocznicy odbędą się na Górze Świętej Anny i w katedrze opolskiej.

21 czerwca 1983, podczas drugiej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, w programie pobytu Papieża znalazły się także nieszpory na Górze Świętej Anny. Początkowo ten punkt programu nie był planowany. O tym jak udało się „ściągnąć” Ojca Świętego na Górę Świętej Anny opowiada abp Alfons Nossol  zobacz – tutaj. A tu można przeczytać lub wysłuchać homilię wygłoszoną do mili0na wiernych na Górze Świętej Anny.

 „Pamięć tego wieczoru pozostanie z pewnością w skarbnicy doświadczeń ludu Ziemi Opolskiej oraz wszystkich uczestników tego chyba najbardziej „ciepłego" z polskich spotkań z Janem Pawłem II” – pisał w 1983 r. „Gość Niedzielny”

 

30 lat temu bł. Jan Paweł II był z nami   Jan Paweł II na Górze Świętej Anny Arturo Mari

W piątek 21 czerwca, w 30. rocznicę pobytu błogosławionego Papieża uroczystości jubileuszowe odbędą się na Górze Świętej Anny oraz w katedrze opolskiej – sanktuarium Matki Bożej Opolskiej, której cudowny obraz koronował Jan Paweł II w czasie nieszporów annogórskich.

Góra Świętej Anny

Program:

17.30 Wprowadzenie muzyczne do rocznicowej Mszy św. Pueri cantores silesienses pod dyrekcją Ks. Piotra Klemensa, proboszcza parafii św. Teresy z Zabrza Mikulczyc

18.00 Poświęcenie pamiątkowej płaskorzeźby bł. Jana Pawła II w krużganku bazyliki. Następnie Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ministra prowincjalnego O. Alana Brzyskiego z ceremonią poświęcenia relikwiarza bł. Jana Pawła II

19.00 Procesja do pomnika bł. Jana Pawła II

Opole

Uroczystość odpustową poprzedzają rekolekcje, które głosi ks. Wojciech Janus, wikariusz parafii bł. Czesława w Opolu.

Program odpustu ku czci Matki Bożej Opolskiej:

Msze św. z kazaniami: 6.00 (radiowa), 7.00, 8.00, 10.00,
17.45 – Nieszpory Maryjne

18.30 – suma odpustowa, której będzie przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama