Nowy numer 23/2021 Archiwum

40 lat adoracji Najświętszego Sakramentu

Zakończenie oktawy Bożego Ciała w kościele św. Anny w Zabrzu połączone było z uroczystością 40. rocznicy wprowadzenia wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po wieczornej Eucharystii wyruszyła tradycyjna procesja do czterech ołtarzy przygotowanych w kościele. Zanim się rozpoczęła, ks. proboszcz Grzegorz Skop odczytał list biskupa gliwickiego Jana Kopca na tę uroczystość. Cytuje w nim Jana Pawła II, mówiąc, że „obcowanie z Chrystusem w milczeniu i kontemplacji nie oddala nas od współczesnych ludzi, ale przeciwnie – uwrażliwia nas i otwiera na ich radości i smutki, rozszerza nasze serca, by mogły ogarnąć cały świat. Uczy nas solidarności z braćmi w człowieczeństwie, zwłaszcza najmniejszymi, którzy są umiłowanymi Pana. Przez adorację chrześcijanin przyczynia się w tajemniczy sposób do radykalnej przemiany świata i do owocowania Ewangelii”. Nawiązując do tych słów, bp Jan Kopiec podziękował wiernym i duszpasterzom za 40 lat trwania przy Chrystusie utajonym w Najświętszym Sakramencie i zachęcił do jeszcze gorliwszego odpowiadania na zaproszenia Pana Jezusa do modlitewnego czuwania przy nim.

40 lat adoracji Najświętszego Sakramentu   Kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny w Zabrzu Klaudia Cwołek /GN – Chciałbym na zakończenie tego naszego spotkania jeszcze zachęcić, aby ten czas adoracji Najświętszego Sakramentu był czasem szczególnej łaski, abyśmy chcieli z tych łask korzystać. 40 lat Pan Jezus tutaj, w naszej bocznej kaplicy adoracji, czeka na nas. Zachęcam, by wciąż przychodzić. Wiele osób przechodzi obok kościoła, bo krzyżują się tutaj szlaki naszych ulic i dróg na zakupy, do pracy, do szkoły. Wstąp, niech Pan Jezus nigdy nie będzie tutaj sam! Tyle osób parkuje na naszym placu. Jak rzadko widzę, żeby z tych samochodów ktoś wychodził i szedł w kierunku kościoła. Ich również zapraszam – mówił ks. Grzegorz Skop. Przypomniał przy tym, że w Roku Wiary za adorację Najświętszego Sakramentu, przy spełnieniu odpowiednich warunków w kościele św. Anny można zyskać odpust zupełny.

Kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Anny znajduje się w zaadaptowanym bocznym wejściu po lewej stronie świątyni. Adoracja trwa tutaj od zakończenia ostatniej porannej do rozpoczęcia pierwszej wieczornej Mszy św.

W Roku Wiary od poniedziałku do piątku w kościele trwają też stałe dyżury w konfesjonale (od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00, w środy do 17.00).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama