Nowy numer 23/2021 Archiwum

Misja uliczna już w niedzielę

Przez pięć niedziel przed Platanem w Zabrzu będzie głoszona Dobra Nowina.

„Zachęceni słowem naszego papieża Franciszka, by pójść na »peryferia« i głosić Dobrą Nowinę ubogim i oddalonym oraz posłani przez inicjatorów Drogi Neokatechumenalnej Kiko Arguello, Carmen Hernandez i O. Mario Pezzi, chcemy czynić tę posługę wobec Zabrza i jego mieszkańców. Doświadczywszy miłości Boga w swoim życiu, możemy za św. Pawłem powtórzyć: Caritas Christi urget nos, by głosić Ewangelię na placach całego świata” – czytamy w zaproszeniu podpisanym przez Adama Regiewicza, odpowiedzialnego I wspólnoty w katedrze św. św. Piotra i Pawła w Gliwicach.

Misję uliczną przygotowują wspólnoty neokatechumenalne diecezji gliwickiej. Przez pięć niedziel od 7 kwietnia do 5 maja od 16.00 do 18.00 na placu Teatralnym w Zabrzu (przed Platanem) katechiści będą głosić Słowo Boże, będzie też można wysłuchać świadectw osób, które w swoim życiu doświadczyły miłości Boga i chcą o tym opowiedzieć innym. Na misję wybrano plac przed Centrum Handlowym Platan, bo to dla wielu współczesna nowa świątynia.

Podobne misje, organizowane są  w tym okresie przez wspólnoty neokatechumenalne na całym świecie. „Jesteśmy bowiem pewni, że nie można zostać chrześcijaninem nie spotkawszy pierwej innego chrześcijanina, bo przez »głupstwo przepowiadania« przychodzi wiara” – czytamy w zaproszeniu.

Plakat z programem misji można pobrać poniżej.

 

 


 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama