Nowy numer 3/2019 Archiwum

Dzwony o 21.37 i modlitwa za Jana Pawła II

W rocznicę śmierci ojca świętego wierni, jak co roku, spotkali się pod krzyżem papieskim w Zabrzu. – Trwamy przy tym krzyżu, ubogacając nie tylko swoje serce, ale też serce Kościoła – powiedział ks. Andrzej Mikuła.

Modlitwa różańcowa rozpoczęła się o godzinie 21. Przy krzyżu papieskim zebrali się ludzie z zapalonymi zniczami, które później złożyli w tym miejscu. – Cieszę się, że ten krzyż, który od kilkunastu lat wznosi się nad zabrzańską ziemią, nieustannie nas tutaj gromadzi – powiedział ks. Andrzej Mikuła, proboszcz parafii św. Wojciecha, gdzie obok kościoła stoi krzyż przeniesiony z gliwickiego lotniska, z ołtarza przygotowanego na spotkanie z Janem Pawłem II w 1999 roku.

Parafia św. Wojciecha jest szczególnym miejscem modlitwy za Jana Pawła II. – W 2005 roku też byliśmy tutaj zgromadzeni, modląc się za umierającego ojca świętego, aż dzwonami oznajmiliśmy, że przeszedł przez bramę śmierci do życia wiecznego –wspominał ks. Mikuła. – Od tego czasu, zawsze 2 kwietnia, zbieramy się tutaj. Bogu niech będą dzięki, że człowiek, który całkowicie zaufał Panu Bogu i Matce Najświętszej, zgodnie z zawołaniem „Totus Tuus”, na naszych oczach pielgrzymował na tej ziemi, a potem został wyniesiony na ołtarze jako błogosławiony. Teraz oczekujemy wyniesienia go jako świętego. Piękne życie Jana Pawła II ukazuje nam też piękno Kościoła, który się modli. Dobrze, że tu jesteśmy, trwamy przy tym krzyżu, ubogacając nie tylko swoje serce, ale też serce Kościoła – dodał. Oprócz rocznicy śmierci, modlitwa w tym miejscu odbywa się też w pierwsze soboty miesiąca.

Spotkanie przy krzyżu papieskim zakończyło się odśpiewaniem „Barki”, a dokładnie w godzinę śmierci Jana Pawła II, o 21.37, zabrzmiały dzwony.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy