Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

W Tarnowskich Górach zniszczono krzyż

Zniszczony zabytek zostanie naprawiony przez wiernych parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.

Kamienny krzyż stał na postumencie przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Nieznani sprawcy zdewastowali go – przewrócili, przez co został zniszczony.

Na szczęście, zniszczenia nie są tak duże, aby zabytku nie dało się naprawić. Proboszcz parafii ks. Piotr Kalka chce, aby było to dziełem parafian. – Żyjemy w czasach nietolerancji dla krzyża, dlatego chciałbym, aby jego naprawa była świadectwem wiary i przywiązania do znaku naszego odkupienia – powiedział.

Krzyż zostanie naprawiony podczas wielkopostnych rekolekcji parafialnych. – W czwartek 21 marca jest nauka stanowa dla małżeństw. Chciałbym, aby po niej panowie naprawili krucyfiks i by ponownie stanął przy naszym kościele. Wszystkie potrzebne do napraw rzeczy, jak klej, rusztowanie, oświetlenie itp. przygotuję – powiedział ks. Piotr Kalka.

Tarnogórska policja apeluje o kontakt do tych, którzy mogą  pomóc w zatrzymaniu sprawców wandalizmu, tel. (32) 393 52 55, lub 997 i 112.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma