GN 28/2018 Archiwum

Gliwicjusz wręczony

W plebiscycie Nowin Gliwickich zwyciężył Marian Jabłoński, który otrzymał statuetkę Gliwicjusza.

Gala Człowieka Ziemi Gliwickiej odbyła się 28 lutego w ratuszu.

Marian Jabłoński  to „nieoceniony organizator i logistyk, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Prywatne archiwum Jabłońskiego to legenda a znaleźć w nim można dosłownie wszystko co choć trochę ma wspólnego z historią miasta – zbiory wszystkich powojennych wydawnictw dotyczących Gliwic i Śląska, tysiące archiwalnych zdjęć miasta, setki wycinków prasowych, mnóstwo plików komputerowych, starych map w wersji elektronicznej, wiele, wiele przedmiotów ocalałych z pogromów wyburzeń. Jabłoński to dziś uznana w mieście marka, gwarancja wiedzy i twórczego poszukiwania, niesłabnącej ciekawości i historycznego wszędobylstwa. Pasjonata, dla którego świat to za mało” – czytamy na stronie internetowej Nowin Gliwickich.

Honorowym Człowiekiem Ziemi Gliwickiej został znakomity polski fotograf Jerzy Lewczyński, a wyróżnienia otrzymali: GKS Piast oraz ksiądz Zbigniew Wnękowicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma