Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zwyciężył poeta z Lublińca

Edward Przebieracz z Lublińca zwyciężył w XXI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Serduszkowy wiersz”.

Konkurs z okazji walentynek zorganizował Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju. – Konkurencja była dość duża, ponieważ 67 autorów z Polski, Niemiec i Belgii nadesłało w sumie 170 wierszy. Tym bardziej cieszę się, że mój wiersz „Połów” zwyciężył w konkursie – powiedział E. Przebieracz.

Dr Marek Mariusz Tytko z UJ przygotowuje wybór wierszy Edwarda Przebieracza z 4 dotychczasowych tomików. Zbiór wierszy powinien ukazać się w połowie roku.

Od kilku lat Edward Przebieracz prowadzi również blog literacki, który w 2012 roku znalazł się na 39 miejscu w Polsce (spośród 547 blogów w kategorii "Literackie i artystyczne"). Zwycięski wiersz można przeczytać na blogu "Pod natchnieniem Ducha Świętego" - przebieracz.bloog.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma