Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kiermasz w zabrzańskim Platanie

Świąteczne wyroby sprzedawane są od 12 do 14 grudnia w pasażu handlowym zabrzańskiego Platana. – Każdy znajdzie coś wyjątkowego – zapewnia Natalia Kurzawa, psycholog z WTZ.

Wyroby pochodzą z dziewięciu pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej – gospodarstwa domowego, umiejętności społecznej, hafciarskiej, ceramicznej, obróbki szkła, tkacko-krawieckiej, stolarskiej, ogrodniczej i plastyczno-introligatorskiej. – Wszystkie rzeczy wykonali nasi podopieczni. Są to prawdziwe cudeńka, które mogą ozdobić mieszanie lub stanowić doskonały bożonarodzeniowy prezent – wyjaśnia Sławomira Stwora, rehabilitantka WTZ.

W zabrzańskich Warsztatach Terapii Zajęciowej, które prowadzi Caritas Diecezji Gliwickiej, każdego dnia spotyka się 50 podopiecznych. – Czasem to prawdziwe talenty, co widać po naszych wyrobach – mówi z kolei Dorota Pompa, która jest instruktorem zawodu.

Kolejna taka akcja przed Wielkanocą. – Dziękuję dyrekcji CH Platan w Zabrzu, że możemy nieodpłatnie korzystać z miejsca. Zarobione z kiermaszu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup materiałów do zajęć – powiedział ks. Jan Łojczyk, wicedyrektor Caritas Diecezji Gliwickiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma