Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kiermasz w zabrzańskim Platanie

Świąteczne wyroby sprzedawane są od 12 do 14 grudnia w pasażu handlowym zabrzańskiego Platana. – Każdy znajdzie coś wyjątkowego – zapewnia Natalia Kurzawa, psycholog z WTZ.

Wyroby pochodzą z dziewięciu pracowni Warsztatów Terapii Zajęciowej – gospodarstwa domowego, umiejętności społecznej, hafciarskiej, ceramicznej, obróbki szkła, tkacko-krawieckiej, stolarskiej, ogrodniczej i plastyczno-introligatorskiej. – Wszystkie rzeczy wykonali nasi podopieczni. Są to prawdziwe cudeńka, które mogą ozdobić mieszanie lub stanowić doskonały bożonarodzeniowy prezent – wyjaśnia Sławomira Stwora, rehabilitantka WTZ.

W zabrzańskich Warsztatach Terapii Zajęciowej, które prowadzi Caritas Diecezji Gliwickiej, każdego dnia spotyka się 50 podopiecznych. – Czasem to prawdziwe talenty, co widać po naszych wyrobach – mówi z kolei Dorota Pompa, która jest instruktorem zawodu.

Kolejna taka akcja przed Wielkanocą. – Dziękuję dyrekcji CH Platan w Zabrzu, że możemy nieodpłatnie korzystać z miejsca. Zarobione z kiermaszu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup materiałów do zajęć – powiedział ks. Jan Łojczyk, wicedyrektor Caritas Diecezji Gliwickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama