Nowy numer 4/2023 Archiwum

Bp Edward Dajczak przyjedzie do Gliwic

Najpierw spotka się w uczestnikami Eucharystii z modlitwą o uzdrowienie, a potem z księżmi i ta część została zatytułowana „Wierzący ksiądz”.

Bp Edward Dajczak, przyjedzie do Gliwic na zaproszenie Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej. W czwartek, 29 listopada o godz. 18.45 wygłosi słowo przed Eucharystią w parafii Chrystusa Króla (ul. Okrzei 31). Następnie o godz. 19.30 spotka się z księżmi w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry). – Serdecznie zapraszam na to spotkanie dla księży o prowokacyjnym tytule „Wierzący ksiądz”. Księdzu, jak i każdemu chrześcijaninowi, potrzebny jest rozwój relacji z Bogiem. Ksiądz Biskup od lat animuje zespół ewangelizatorów na Przystanku Jezus. Warto więc posłuchać słów płynących z jego gorliwego i pasterskiego serca. Spotka się także z uczestnikami Eucharystii z modlitwą o uzdrowienie, tam podejmie temat Nowej Ewangelizacji tak bardzo aktualny zarówno w związku niedawnym synodem biskupów, jak i z inicjatywami Kościoła w Polsce – zaprasza ks. Artur Sepioło, dyrektor sekcji ds. nowej ewangelizacji.

Bp Edward Dajczak przewodzi diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od ponad pięciu lat. Wcześniej w latach 1990-2007 był biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Rekolekcjonista, duchowy opiekun Przystanku Jezus, prowadzi blog „Bez piuski”. W maju br. główne obchody 40-lecia swojej diecezji zorganizował na stadionie w Koszalinie, uczestniczyło w nich około 15 tys. wiernych i 350 księży. W ramach świętowania tej rocznicy odbyły się też rekolekcje kapłańskie, spotkania w całej diecezji, kongres ruchów i stowarzyszeń. Zaprosił na nie ojców Enrique Porcu i Antonello Cadeddu, charyzmatycznych misjonarzy z Brazylii.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy