Nowy numer 21/2018 Archiwum

Spotkanie z muzyką sakralną

Chór kameralny z katedry ewangelickiej w Braunschweigu koncertował w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy.

- Chcemy w ten sposób chwalić Boga, ale i zadbać o swego ducha. Bo przecież wiemy, że także przez muzykę możemy spotkać się z pięknem Stworzyciela, bo od Niego wszystko pochodzi – mówił ks. Sławomir Tomik, proboszcz parafii, witając gości.

Prezentacji chóru dokonał ks. dr Franciszek Koenig, wprowadzając równocześnie w repertuar koncertu. Chór katedralny z Braunschweigu to uznany zespół, który od 2000 roku prowadzi kantorka tamtejszej katedry Elke Lindemann. Zespół koncertował ostatnio w Czechach, Krakowie, Wadowicach i Oświęcimiu, a w drodze powrotnej, 26 października, wystąpił w kościele w Sośnicy. W jego wykonaniu można było usłyszeć kompozycje z najwyższej półki. W programie znalazły się utwory Williama Byrda (1543–1623), Giovanni Gabrieliego (1557–1612), Johanna Sebastiana Bacha (1685–1750), Hugo Distlera (1908–1942), Josefa Gabriela Rheinbergera (1839–1901) i Arvo Pärta (ur. 1935), estońskiego kompozytora, nowego członka Papieskiej Rady ds. Kultury.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma