Nowy numer 33/2018 Archiwum

Każdy wiek ma wspaniałe możliwości

Kilkudziesięciu księży emerytów uczestniczyło w Dniu Kapłana Seniora w pocysterskim zespole klasztorno-pałacowym Rudach.

Mszy św. w intencji księży seniorów przewodniczył  biskup gliwicki Jan Kopiec. – Każdy wiek ma swoje wspaniałe możliwości i trzeba przeżywać z wdzięcznością to, co Pan Bóg daje – mówił ordynariusz gliwicki. Po raz pierwszy w roli seniora w spotkaniu wziął udział bp Jan Wieczorek. Uczestnikom spotkania nie brakowało radości i humoru. – Lat nie liczę, ale wiosny, a tych mam za sobą już 87 – mówił najstarszy kapłan ks. Franciszek Czernik. W diecezji gliwickiej żyje 45 emerytowanych księży. Na brak zajęć nie narzekają. Niemal wszyscy, służą jeszcze pomocą w duszpasterstwie w parafiach diecezji gliwickiej.
Następnie księża spotkali się na obiedzie, wspominając w rozmowach swoją posługę w parafiach. Mieli również okazję powspominać, oglądając relację z uroczystości rocznicy 20-lecia pożaru w rudzkich lasach.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma