GN 2/2021 Archiwum

Cegiełki zamiast kwiatków

Bytomski ośrodek „Dom Nadziei” dla uzależnionej młodzieży zbiera pieniądze na budowę nowej siedziby. W ubiegłym roku prowadził w szkołach akcję, w którą włączyli się nauczyciele i młodzież.

Akcja „Cegiełka zamiast Kwiatka” skierowana była do śląskich szkół. Fundacja „Dom Nadziei” prosiła, aby nauczyciele zamiast kwiatków na zakończenie roku szkolnego przyjmowali od swoich uczniów cegiełki na budowę nowego domu. W inicjatywę tę włączyły się 34 szkoły i udało się zebrać ponad 15 tysięcy zł na nowy budynek dla ośrodka. Obecny jest w tak złym stanie, że nie warto go już remontować. Niedługo rozpoczną się prace budowlane związane z nowym domem, a całkowity koszt inwestycji wynosi 3 miliony zł.

Szkoły które w przeliczeniu na jednego ucznia zebrały najwięcej pieniędzy w akcji „Cegiełka zamiast Kwiatka” otrzymały nagrody. Są nimi sprzęt sportowy i występ profilaktycznej grupy rapowej „Rapedagogia”,  stworzonej przez Dobromira Makowskiego, jednego z byłych podopiecznych Domu Nadziei. 25 września grupa wystąpi w Zespole Ogólnokształcących Szkół Społecznych w Bytomiu Szombierkach i w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu Miechowicach.

W ośrodku Dom Nadziei stale przebywa 23 pacjentów. Przez ponad 17 lat jego działalności walkę z uzależnieniem podjęło tu 1360 młodych ludzi. To jedyna na Górnym Śląsku stacjonarna palcówka leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży również z podwójną diagnozą. Dom Nadziei prowadzi też Poradnię Profilaktyki i Leczenia Uzależnień.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama