W Wielkich Derbach Śląska zwyciężyli goście

mf /PAP

publikacja 21.02.2016 22:24

Na otwarcie zabrzańskiego stadionu Ruch Chorzów pokonał piłkarzy Górnika Zabrze 2:0 - przy pełnych trybunach, na których zasiadły ponad 24 tysiące kibiców.

W Wielkich Derbach Śląska zwyciężyli goście W pierwszym meczu na otwarcie stadionu goście pokonali gospodarzy 2:0 Roman Koszowski /Foto Gość

105. Wielkie Derby Śląska 21 lutego zostały połączone z oficjalnym otwarciem stadionu Górnika, który teraz nosi nazwę Arena Zabrze. Mecz zapowiadała Krystyna Loska, a na trybunach zasiedli m.in. selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka i prezes PZPN Zbigniew Boniek, a także siedem górniczych orkiestr dętych. Bramki dla Ruchu zdobyli Paweł Oleksy i Kamil Mazek.

Budowa stadionu trwała z przerwą od połowy 2011 roku. Arena Zabrze to 57 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Obiekt o wysokości 30 metrów posiada pięć kondygnacji. Będzie nie tylko areną dla sportowych rozgrywek, ale też miejscem innych spotkań. Planowane są tu koncerty i kino plenerowe, zawody sportowe dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, konkursy edukacyjne i targi.

W pasażu od strony ulicy Roosevelta będzie się mieścić Muzeum Sportu Zabrzańskiego. W sali konferencyjnej organizowane będą konferencje, warsztaty i sympozja.

Ruch wygrał po raz 29. Górnik ma 41 zwycięstw, a 35 spotkań kończyło się remisami.