Przebiegli 21 097 metrów

Szymon Zmarlicki

publikacja 19.10.2014 16:51

Tyle liczyła trasa Półmaratonu Gliwickiego. Oprócz niego wystartowały jeszcze dwa inne biegi.

Przebiegli 21 097 metrów Piotr Szpigiel, zwycięzca Półmaratonu Gliwickiego na mecie biegu, który ukończył w 1 godzinę 14 minut i 44 sekundy Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Start i meta były zlokalizowane przy dawnej kopalni Gliwice. Trasa przebiegała m.in. przez Park Chrobrego i Park Chopina, obok Palmiarni Miejskiej i kościoła pw. Wszystkich Świętych.

Na mecie pierwszy pojawił się Piotr Szpigiel, który pokonał dystans w 1 godzinę 14 minut i 44 sekundy. Na niższych stopniach podium stanęli Adam Jamiński (II miejsce) i Michał Kwieciński (III miejsce).

Równolegle do półmaratonu na skróconej trasie ruszyła 10-kilometrowa „ćwiartka” oraz bieg nordic walking.

Już od soboty na terenach wokół Centrum Edukacji i Biznesu ARL Sp. z o.o. trwały biegi dla dzieci i młodzieży koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi, pokazy militariów oraz targi sprzętu sportowego. Można było także skorzystać m.in. z bezpłatnych masaży oraz porad fachowców.

Impreza odbyła się pod patronatem "Gościa Niedzielnego".

Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Gliwickiego" nr 43. Przebiegli 21 097 metrów Jedna z zawodniczek na mecie została zaskoczona oświadczynami. Jej szeroki uśmiech sugerował, że odpowiedź brzmiała "tak" Szymon Zmarlicki /Foto Gość