Rywalizowali przy szachownicach

mf/ tarnowskiegory.pl

publikacja 13.08.2013 12:27

Na kilkunastu stolikach szachowych przez pięć dni toczyli pojedynki uczestnicy ósmej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego „Memoriał im. Henryka Karnówki”.

Rywalizowali przy szachownicach Uczestnicy rywalizowali na kilkunastu szachownicach tarnowskiegory.pl

W turnieju wzięło udział blisko 40 uczestników. W kategorii open wygrał Janusz Raszka z Gliwic, wśród juniorów młodszych (do lat 14) najlepszy był Łukasz Domański z Akademii Szachowej w Gliwicach, a wśród starszych (do lat 18) zwyciężył Jędrzej Błaszczak z KS CARBO w Gliwicach.

Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Szachowe "Strzybniczanka" w Tarnogórskim Centrum Kultury razem z Urzędem Miejski w Tarnowskich Górach i cieszył się dużym zainteresowaniem. Najstarszy zawodnik memoriału miał 67, a najmłodszy 8 lat.

W tym mieście zainteresowanie szachami wzrosło dzięki Dariuszowi Świerczowi, pochodzącemu z Tarnowskich Gór najmłodszemu w historii polskiemu szachowemu arcymistrzowi. W 2012 roku reprezentował nasz kraj  na olimpiadzie szachowej w Stambule, a w Mariborze zdobył złoty medal na mistrzostwach świata juniorów do 18 lat. Najwyższe w dotychczasowej karierze, drugie miejsce w rankingu polskich szachistów osiągnął 1 sierpnia 2013 roku z wynikiem 2654 punktów. Dariusz Świercz spotkał się z uczestnikami turnieju w Tarnowskich Górach.