Rodziny i szafarze w Rudach

Ks. Waldemar Packner

publikacja 15.06.2013 14:41

Rodzina ma być stróżem świętości życia, które rodzi się z miłości – podkreślił w homilii bp Gerard Kusz, który przewodniczył Mszy w intencji rodzin diecezji gliwickiej.

Bp Gerard Kusz: Bp Gerard Kusz:
Brońcie rodziny, bo jej zniszczenie będzie końcem europejskiej cywilizacji
Ks. Waldemar Packner /GN

Roman Skrzydło jest szafarzem Eucharystii w Miasteczku Śląskim. Do Rud przyjechał z żoną Małgorzatą. – To miejsce znamy z takich spotkań, ale w tym roku pierwszy raz towarzyszy nam córka i jej rodzina – mówi R. Skrzydło. Agnieszka i Arkadiusz Więcławikowie przyjechali z roczną Olą i synem Antosiem. W Miasteczku Śląskim są doradcami życia rodzinnego. – To fantastyczne miejsce, z pewnością będziemy tu wracać – chwali Rudy Agnieszka Więcławik.

Michał Jurkiewicz, wraz z żoną Katarzyną, jest diecezjalnym doradcą życia rodzinnego. – Od kilku lat współpracujemy z wszystkimi wspólnotami naszej diecezji, które zajmują się rodziną. Razem przygotowujemy to spotkanie – powiedział M. Jurkiewicz. Oprócz duszpasterstwa rodzin diecezji gliwickiej w organizację pielgrzymki włączyli się także nadzwyczajni szafarze Eucharystii, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, Ruch Szensztacki, oaza oraz Katolicka Wspólnota Emmanuel. – Chcemy wspólnie się modlić, ale także nacieszyć sobą podczas rodzinnego pikniku. Całe szczęście, że dopisała nam pogoda – powiedział Michał Jurkiewicz.

Maciej Mitas jest szafarzem Komunii św. Bojkowie. Do Rud przyjechał z żoną Agnieszką oraz synami Piotrem i Mateuszem, wszyscy należą do Wspólnoty Mamre. – Każdego roku staramy się tu być. Można spotkać się ze znajomymi i rodzinnie spędzić czas w przepięknym otoczeniu – chwali miejsce Maciej Mitas.

Maciej Mitas jest szafarzem Komunii św. w Bojkowie   Maciej Mitas jest szafarzem Komunii św. w Bojkowie
Do Rud przyjechał z żoną Agnieszką oraz synami Piotrem i Mateuszem
Ks. Waldemar Packner /GN
W homilii bp Gerard Kusz podkreślił, że nie jesteśmy dziećmi przypadku, ale każdy człowiek rodzi się z Bożej miłości. – To ważne dziś, gdy zaczyna się „produkować” człowieka. Miłość rodzi życie, a dziś i jedno, i drugie jest zagrożone – podkreślił hierarcha i dodał, że rodziny trzeba bronić jak skarbu. – Zniszczenie rodziny oznacza koniec cywilizacji europejskiej. Dziś próbuje się zniszczyć rodzinę, bo wtedy łatwiej manipulować człowiekiem. Dlatego brońcie rodziny – zaapelował bp Gerard Kusz.

Do nabycia były także publikacje dotyczące rodziny i małżeństwa. Nowością była gra małżeńska. – Ta gra w karty, która pomaga i uczy małżeńskiej komunikacji. Można ciekawie spędzić czas przy kartach, ucząc się przy tym rozmawiać na każdy temat – powiedział Michał Jurkiewicz.

Gdy dzieci bawiły się, rodzice mogli wysłuchać wykładu ks. prał. Józefa Kuschego, który mówił o wychowaniu dzieci ku wartościom i przeszkodach, które w tym procesie niosą współczesne czasy. Pielgrzymka zakończyła się nieszporami.