• facebook
 • rss
 • Czy Ty wiesz, kto się narodził?

  Klaudia Cwołek Klaudia Cwołek

  dodane 12.01.2018 23:00

  W kościele NSPJ w Rokitnicy odbyła się gala finałowa XI Zabrzańskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie Panu z weselem".

  Przesłuchania konkursowe odbyły się 12 grudnia, dziś zaprezentowali się laureaci pierwszych miejsc. Gościem specjalnym gali finałowej był Chór Canticum Novum z Suszca, który wystąpił na początku spotkania.

  Nagrody laureatom trzech pierwszych miejsc w różnych kategoriach wiekowych wręczali bp Gerard Kusz i wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski. – Czy Ty wiesz, kto się narodził? Czy Ty wiesz, komu oddajemy od 2 tysięcy lat chwałę i cześć? Czy my wiemy dzisiaj, kim jest to Dzieciątko, które dla nas, dla naszego zbawienia stało się człowiekiem i otworzyło nam bramy Bożego miłosierdzia? – pytał i zachęcał do refleksji w słowie końcowym bp Gerard Kusz. Nawiązał w nim do treści wyśpiewanej wcześniej kolędy. Dziękował także organizatorom i życzył, byśmy wszyscy zachowali uśmiech Dzieciątka.

  Organizatorami festiwalu są parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ZSO nr 12 z katechetką Elwirą Madlą na czele. Mogą w nim brać uczniowie szkół od podstawowych do ponadgimnazjalnych. W tym roku w festiwalu uczestniczyło 350 osób, w tym 85 zespołów i solistów z różnych miejscowości. Jury wyłoniło 31 laureatów.

  Honorowy patronat nad festiwalem objęli bp Gerard Kusz i prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Jego celem jest prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, ale także poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów.

  Lista laureatów znajduje się TUTAJ.

  Bp Gerard Kusz i wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski wręczają nagrody   Bp Gerard Kusz i wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski wręczają nagrody Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół