• facebook
 • rss
 • Prawda przekazywana z miłością

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 12.01.2018 11:08

  Bp Andrzej Iwanecki: Życzę, żebyśmy dbali o wiarę, bo to jest nasz depozyt, i nie bali się, bo nie jesteśmy sami. „Nie lękajcie się”, te słowa wielokrotnie pojawiają się w Ewangelii.

  Noworoczne spotkanie nauczycieli i wychowawców odbyło się 11 stycznia Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

  Bp Andrzej Iwanecki przekazał życzenia od bp. Gerarda Kusza, który od lat spotyka się z tym środowiskiem, a sam życzył zebranym wiary, odwagi i umiejętności przekazywania prawdy z miłością.

  – Nasza wiara podpowiada nam, że Pan Bóg jest bardzo blisko. I o tę wiarę trzeba zadbać, rozwijać ją. Po drugie z odwagą przekazywać ten skarb innym. Czasem przeciwstawiając się jakiejś większości, po której stronie niekoniecznie leży dobro i prawda – mówił nowy biskup pomocniczy diecezji gliwickiej.

  Dodał, że ta prawda powinna być przekazywana z miłością. – Nie mogę jej powiedzieć, komuś, kto niej jest gotowy na jej przyjęcie. Kiedy chcę przekazywać prawdę, to najpierw muszę zadać sobie pytanie, czy kocham tę osobę, do której ją poniosę – zauważył

  Występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Gliwicach
  Występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Gliwicach Mira Fiutak /Foto Gość Ks. Adam Spałek, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców, przypomniał, że wychowanie jest pojęciem szerszym niż nauczanie. – To jest szerszy zakres oddziaływania i cieszę się, że w projekcie naszej komisji synodalnej znalazł się punkt mówiący o powołaniu lub odrodzeniu kół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, np. w Tarnowskich Górach, Bytomiu i Zabrzu – zauważył.

  Uczestnicy spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców i Diecezjalnego Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców obejrzeli również przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Gliwicach. Fotogaleria TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół