• facebook
 • rss
 • Kamilianin uhonorowany

  kc /inf. pras.

  dodane 01.12.2017 15:20

  Brat Bronisław Malicki, długoletni dyrektor DPS dla Dzieci i Młodzieży w Pilchowicach prowadzonego przez kamilianów, otrzymał złotą odznakę honorową "Za zasługi dla województwa śląskiego".

  Odznaka została wręczona podczas sesji Rady Powiatu Gliwickiego, która odbyła się 30 listopada w Starostwie Powiatowym. O jej nadanie wnioskował starosta Waldemar Dombek. Wręczenie poprzedziła laudacja wygłoszona przez radnego Winfryda Ficonia.

  – Brat Bronisław pracuje zawodowo od 40 lat – mówił. 1 września 1994 roku został powołany przez prowincjała zakonu kamilianów na funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Pilchowicach, którą pełni do dziś. Wykazał się dużymi zdolnościami organizacyjnymi, dzięki którym dom został przystosowany do obowiązujących standardów. Brat Malicki wykazuje zaangażowanie w tworzenie i uczestnictwo w licznych projektach integrujących osoby niepełnosprawne intelektualnie o zasięgu lokalnym i regionalnym. Posiada ogromną wiedzę merytoryczną oraz doświadczenie, którymi dzieli się zarówno z mieszkańcami i pracownikami domu, jak i czynnie uczestnicząc w działalności samorządu lokalnego gminy Pilchowice. W 2012 roku znalazł się w finałowej dziesiątce plebiscytu "Nowin Gliwickich" – Człowiek Ziemi Gliwickiej. W 2017 roku został wybrany do Rady Prowincjalnej Zakonu Posługujących Chorym w Tarnowskich Górach.

  W laudacji podkreślono także, że B. Malicki jest osobą niezwykle skromną, powszechnie lubianą i szanowaną, wyróżnia się wielką dobrocią, jaką obdarowuje swoich wymagających szczególnej uwagi podopiecznych. Doskonale rozumie ich świat – świat osób niepełnosprawnych i upośledzonych.

  Brat Malicki odebrał odznakę z rąk Krystiana Kiełbasy, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego, oraz starosty Waldemara Dombka. – Nadanie mi tytułu "Zasłużony dla województwa śląskiego" traktuję nie jako wyróżnienie osobiste, ale zbiorowe – podkreślił brat Malicki. – Jest to zasługa całego personelu DPS, którym kieruję, a także jego mieszkańców oraz wszystkich wspaniałych ludzi, z którymi przyszło mi pracować.

  Uroczystość w Starostwie Powiatowym w Gliwicach   Uroczystość w Starostwie Powiatowym w Gliwicach starostwo.gliwice.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół