• facebook
 • rss
 • Zbiórki podliczone

  kc /pap /hospicjum.gliwice.pl

  dodane 03.11.2017 20:19

  Wielkim sukcesem zakończyła się kwesta gliwickiego hospicjum. Na cmentarzach diecezji zbierano także na inne cele.

  - W tym roku rekordy mnożyły się jeden po drugim. Tegoroczna kwesta trwała 3 dni, wzięło w niej udział 19 organizacji, wydano łącznie ponad 820 puszek – informuje Aneta Korzuśnik, koordynator kwesty na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. – Kwestowaliśmy aż w 16 miejscach, zarówno w Gliwicach, Knurowie jak i okolicznych miejscowościach: Pilchowicach i Wilczy. Jednak w tym roku największym pozytywnym zaskoczeniem był wynik finansowy, ponieważ mimo ekstremalnie złych warunków pogodowych zebraliśmy ponad 167 tysięcy złoty. To rekord.

  Podsumowanie kwesty hospicjum z podziękowaniami odbędzie się 10 listopada o 18.00 w miejscu o nazwie Scena Forum na I piętrze Galerii Handlowej Forum w Gliwicach.

  Zbiórka udała się też Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta w Zabrzu, które na cmentarzach miasta zebrało 13 500 zł, o 1500 zł więcej niż w zeszłym roku.

  Ponad 15 tys. zł zebrano na dwóch bytomskich cmentarzach w tegorocznej kweście Towarzystwa Miłośników Lwowa na pomoc Polakom na Wschodzie oraz świąteczne wsparcie najbiedniejszych dzieci na Śląsku.

  - Zebrana kwota pozwoli nam planować działania na cały rok. Najbliższy wyjazd ze świąteczną pomocą na Kresy planujemy już 8 grudnia. Odwiedzimy m.in. wieś Łanowice na Ukrainie, gdzie 99 proc. mieszkańców stanowią Polacy – poinformowała PAP Danuta Skalska, prezes bytomskiego oddziału towarzystwa.

  W Bytomiu zbierano także pieniądze na rzecz zabytkowego cmentarza Mater Dolorosa. W tej zbiórce uzyskano ponad 6 tys. złotych.

  Wolontariusze kwesty na rzecz gliwickiego hospicjum   Wolontariusze kwesty na rzecz gliwickiego hospicjum Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół