• facebook
 • rss
 • Rodzina potrzebuje "Niedzieli plus"

  Przemysław Kucharczak Przemysław Kucharczak

  dodane 20.08.2017 12:03

  - Panią Minister prosimy o więcej empatii wobec kobiet, których symbolem są te z nich, które w niedziele zmuszane są do obsługi kas w supermarketach - powiedział abp Wiktor Skworc.

  Słuchało go kilkadziesiąt tysięcy kobiet z Górnego Śląska. Dotarły do Piekar, pomimo uciążliwego deszczu, w licznych pielgrzymkach pieszych, samochodami i autokarami, a nawet na rowerach. Rowerzystki jechały w deszczu nawet po 70 km, np. z Rydułtów i Rybnika, żeby zjawić się na Pielgrzymce Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej.

  Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc w czasie powitania uczestniczek stanowczo odniósł się do sprawy obywatelskiej inicjatywy „NSZZ Solidarność” o ograniczeniu handlu w niedziele. Zauważył, że "nie możemy się doczekać" tego, żeby Sejm tą sprawą się zajął. - Panią Minister kierującą Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prosimy o więcej empatii wobec kobiet, których symbolem są te z nich, które w niedziele zmuszane są do obsługi kas w supermarketach. Nawet w nazwie ministerstwa słowo „Rodzina” poprzedza słowo „Praca”. I taki jest właściwy porządek rzeczy! Rodzina potrzebuje nie tylko pomocy finansowej – programu „500+”, ale także czasu dla siebie. Potrzebuje programu „Niedziela+”! - stwierdził.

  Arcybiskup katowicki mówił też, że niepodejmowanie przez polityków sprawy ograniczenia handlu w niedziele pokazuje, że lekceważone jest stanowisko ZZ „Solidarność” i głos Kościoła hierarchicznego, całej Konferencji Episkopatu Polski. - Wielokrotnie dawaliśmy jasne sygnały, że popieramy społeczne starania o ograniczenie handlu w niedziele i przedstawialiśmy merytoryczne argumenty. Oczekujemy, że posłanki i posłowie z Górnego Śląska podejmą w Sejmie i w Senacie działania, zgodnie ze znaną im w tej sprawie opinią wyborczyń i wyborców naszej Archidiecezji - zaznaczył.

  Nasze dzieci toną w sieci

  Metropolita katowicki mówił też o nowych trudnościach, których doświadczają dzisiaj rodzice w wychowaniu dzieci. - Wiem, że wiele z was przeżywa dramaty i zadaje pytania związane z tym, jak dzisiaj wychowywać, aby przekazywać wartości chrześcijańskie i nie ulegać współczesnym pokusom. Media elektroniczne, Internet, to wielkie dobrodziejstwo i jednocześnie wielkie zagrożenie. Laptopy, komórki, smartfony to przedmioty pożądane przez młodych; ale też przedmioty, przez które coraz młodsze dzieci wpadają w uzależnienia - powiedział.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół