• facebook
 • rss
 • Boska rzeczywistość

  red.

  dodane 06.08.2017 14:06

  Biskup Jan Kopiec przewodniczył uroczystościom odpustowym w jedynej w diecezji parafii pw. Przemienienia Pańskiego.

  Przed południem sumie odpustowej w parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich, dzielnicy Tarnowskich Gór, przewodniczył bp Jan Kopiec. Witając wspólnotę parafialną oraz koncelebrujących Mszę kapłanów przyznał, że "zwykle uroczystości odpustowe to nie są szczególnym miejscem dla biskupa, bo jest wiele innych okazji, kiedy może być razem z nimi".

  Jak zapewniał jednak, już rok temu chciał być w tej świątyni w czasie odpustu "z racji wybrania tego pięknego kościoła i tej gorliwej wspólnoty na szczególne miejsce w Roku Miłosierdzia, będącego znakiem wielkiej łaskawości Boga". Na czas Nadzwyczajnego Jubileuszu w kościele w Bobrownikach została bowiem ustanowiona Brama Miłosierdzia.

  - Tajemnica Bożego Miłosierdzia jest nam szczególnie bliska i Kościół akurat ją wydobywa obecnie jako szczególnie potrzebną ludziom, którzy szukają umocnienia i nadziei. Tą tajemnicą także Kościół umacnia się i ubogaca w świecie, w którym jest tyle oporów, zawziętości i przyzwyczajenia do akcentowania swojej woli i egoistycznych celów. Nawet w nas, którzy przyznajemy się do Chrystusa - mówił w homilii bp Kopiec.

  Nawiązując do obchodzonego tej niedzieli święta Przemienienia Pańskiego, biskup zauważył, że uczniowie Jezusa "od początku traktowali je jako niezwykłe wydarzenie, które trzeba uwiecznić i pozostawić, jako dowód ogromnej miłości Boga do wszystkich ludzi". Przypomniał, że choć Bóg objawił się w ludzkiej naturze, to tym wydarzeniem Chrystus pokazał Apostołom "Boską rzeczywistość".

  Na zakończenie biskup życzył parafianom, by "zachwyt, który towarzyszył Górze Tabor i tamtemu wydarzeniu nie był tylko historyczną wzmianką, ale by w każdym pokoleniu zachwycali się tajemnicą bliskości Jezusa Chrystusa".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół