• facebook
 • rss
 • Drugi nabór na Politechnice Śląskiej

  kc /inf. prasowa

  dodane 02.08.2017 15:40

  Podobnie jak w poprzednich latach, największą popularnością cieszyły się informatyka, automatyka i robotyka, architektura, budownictwo i transport.

  Zakończył się I nabór na studia na Politechnice Śląskiej. Do 13 września potrwa rekrutacja w ramach II naboru na gliwicką uczelnię, na kierunki, na których pozostały jeszcze wolne miejsca.

  W pierwszym naborze wzięło udział prawie 7200 kandydatów. Najpopularniejsza ponownie okazała się informatyka na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, gdzie rekrutowało się aż 820 kandydatów, czyli 3,73 osoby na miejsce. Dużą popularnością cieszyły się również: automatyka i robotyka – 402 kandydatów, budownictwo – 384 kandydatów, a także architektura – 347 kandydatów. Wielu maturzystów wybrało także transport oraz filologię na specjalności język angielski.

  W tym roku kandydaci na Politechnikę Śląską mają do wyboru prawie 60 kierunków studiów na 15 wydziałach w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. W ofercie jest aż 8 nowości. Na maturzystów czeka również szereg kierunków o profilu praktycznym, a także studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn, gdzie studenci od pierwszego roku równolegle zdobywają wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie zawodowe w ramach płatnych staży w firmach z branży automotive. Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim na 11 kierunkach studiów, w tym 6 na studiach pierwszego stopnia.

  W sumie kandydaci mogą rekrutować się na Politechnikę Śląską w ramach trzech naborów. Więcej informacji: polsl.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół