• facebook
 • rss
 • Jak zostać świętym?

  Jan Maniura

  dodane 05.07.2017 21:22

  W Rusinowicach trwają półkolonie dla dzieci i młodzieży.

  To już 22. półkolonie przygotowywane przez Caritas parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Rusinowicach. Są organizowane co roku, zawsze w pierwszych dniach lipca. Ich pomysłodawcą był ks. Franciszek Koening.

  W tym roku w półkoloniach od 2 do 8 lipca uczestniczy około 100 dzieci, które mają zapewnioną opiekę wychowawczą, formację religijną i wyżywienie. Na uczestników czeka wiele atrakcji, takich jak gry i zabawy, pokaz akcji gaśniczej OSP Rusinowice, wyjazd do parku Energyland, spotkanie z artystami, wyjazd do doliny Miłosierdzia w Częstochowie oraz do kina.

  W półkoloniach uczestniczy około 100 dzieci   W półkoloniach uczestniczy około 100 dzieci Jan Maniura /Foto Gość Ważnym punktem półkolonii była modlitwa nad grobem śp. ks. Damiana Kominka, wieloletniego wikarego parafii.

  W homilii podczas Mszy św. ks. Kazimierz Tomasiak, wikary parafii oraz organizator półkolonii, nawiązał do śmierci ks. Maksymiliana Marii Kolbe, który mocno rozpowszechniał kult maryjny i zachęcał do modlitwy.

  – „Kto mało się modli, mało otrzymuje, kto dużo się modli, dużo otrzymuje, a kto bardzo dużo się modli zostaje świętym” – te słowa ks. Kolbego podpowiadają nam, jak zostać świętym. Są dla nas zachętą do tego, żeby zawsze być blisko Pana Jezusa. Zawsze przyjmować to, co przychodzi, zarówno cierpienie, jak i radość. Mamy patrzeć na świętych, którzy pokazują nam drogę do Jezusa i są dla nas wskazówką, jak bezpiecznie swoim życiem do Niego dojść. Życzę nam wszystkim, abyśmy też dotarli do świętości poprzez modlitwę oraz przykład świętych – mówił do dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół