• facebook
 • rss
 • Możesz pomóc w rozbudowie hospicjum

  mf

  dodane 13.06.2017 11:02

  Już w sobotę rozpocznie się „Tydzień dla hospicjum” w Gliwicach. Na to wydarzenie charytatywne złoży się wiele imprez.

  Od 17 do 24 czerwca w Gliwicach będzie trwał Tydzień dla Hospicjum Miłosierdzia Bożego, które istnieje już prawie 17 lat. Rocznie pomaga około 500 osobom w opiece stacjonarnej i 1400 w domach.

  Dzięki planowanej przebudowie polepszy się komfort i zwiększy liczba łóżek na oddziale. Całość będzie na jednym poziomie, sale jedno- i dwuosobowe, klimatyzowane i z węzłami sanitarnymi. Powstanie profesjonalny dział rehabilitacji, w planach jest też część dydaktyczna z salą audiowizualną dla studentów i lekarzy.

  Tydzień dla Hospicjum będzie okazją do wsparcia tych zamierzeń. 17 czerwca o 17.30 na Stadionie Miejskim w Gliwicach odbędzie się mecz Reprezentacji Artystów Polskich z Przyjaciółmi Hospicjum (XVI Mecz Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego). Na murawie pojawią się m. in. Radosław Majdan, Jarosław Jakimowicz, Tomasz Schiemscheiner, Marcin i Rafał Mroczek, a w drugiej drużynie: syn Henryka Bałuszyńskiego, Łukasz, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i Jarosław Kaszowski z GKS Piast Gliwice. Wcześniej będzie spartakiada dla około 350 przedszkolaków i inne atrakcje.

  Z kolei na zakończenie, 24 czerwca, również na tym stadionie, zaplanowano bieg charytatywny, piknik rodzinny, a na zakończenie o 20.00 koncert zespołu Myslovitz. Szczegółowe informacje i program wszystkich imprez dostępny jest na: www.dlahospicjum.pl.

  Dochód z rozprowadzanych cegiełek podczas imprez 17 i 24 czerwca oraz środki od sponsorów i partnerów organizatorów zostaną przeznaczone na rozbudowę hospicjum. Dodatkowo przez cały tydzień na rzecz gliwickiego hospicjum kwestować będą jego wolontariusze i uczniowie Gimnazjum nr 1.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół