• facebook
 • rss
 • Kto jest Królem tego miasta? Jezus!

  Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

  dodane 11.06.2017 20:03

  Dla Jezusa, Życia i Rodziny - ulicami Gliwic przeszedł jedyny taki marsz w Polsce!

  Połączony marsz, wspólny dla całej diecezji, wyruszył po popołudniowej Mszy w gliwickiej katedrze. Przeszedł ulicami miasta, zatrzymując się na rynku i przy budynku Urzędu Miasta. A zakończył się modlitwą uwielbienia na placu Krakowskim.

  Za wielkim banerem z napisem "Marsz dla Jezusa" szli m.in. Skauci Króla, bębniarze i orkiestra dęta, a za platformą z zespołem muzycznym podążały setki rodzin z flagami i transparentami manifestującymi wiarę, życie i rodzinę.

  - To jedyne takie wydarzenie w Polsce, bo w innych miejscach marsze dla Jezusa i dla rodziny odbywają się osobno - tłumaczy Stefan Mitas z Fundacji Inicjatywa Missio. Jak wyjaśnia, przesłaniem marszu jest proklamowanie Dobrej Nowiny, publiczne wyznanie swojej wiary, jak również wyraźne opowiedzenie się za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci, "jako największym darem, który otrzymujemy od Wszechmocnego".

  Młody i zaangażowany uczestnik marszu   Młody i zaangażowany uczestnik marszu Szymon Zmarlicki /Foto Gość Oprócz tych intencji, marszowi towarzyszyła też modlitwa za ojczyznę i o poruszenie duchowe w Gliwicach. Prowadzący pozdrawiali osoby przyglądające się wydarzeniu z okien i chodników, zachęcali też uczestników, żeby błogosławili miasto, budynki i mieszkańców.

  Marsz organizowany jest przez Sekcję ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii oraz wspólnoty odnowy diecezji gliwickiej, Szkołę Nowej Ewangelizacji, Fundację Inicjatywa Missio, Dom Modlitwy, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta i wspólnotę Maitri.

  W kolejnych latach taki marsz będzie się odbywał w innych miastach naszej diecezji.


  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół