• facebook
 • rss
 • Czytajcie słowo Boże, byście umieli kochać

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 10.06.2017 16:53

  Do sanktuarium Matki Bożej Rudzkiej pielgrzymowały rodziny z całej diecezji.

  Dzisiaj, 10 czerwca, odbyła się diecezjalna pielgrzymka rodzin. Było to zarazem diecezjalne spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., którzy również przyjechali do sanktuarium Matki Bożej Pokornej ze swoimi rodzinami.

  - Myśląc o posłannictwie Maryi, nie da się nie zauważyć roli Józefa, który razem z Nią budował wspólnotę ich domu rodzinnego. Tu pojawia się pytanie: dla kogo my budujemy nasz dom rodzinny? - zwrócił się do obecnych w rudzkiej bazylice bp Jan Wieczorek, który przewodniczył Eucharystii. - Nie zapominajcie, że architektem i budowniczym jest sam Bóg, Jezus Chrystus. I o tym, że drzwi tego domu muszą być otwarte.

  Nawiązał też do słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II: „Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi”. Przypominając przy okazji, że Karol Wojtyła, jako student i młody ksiądz, modlił się przed obrazem Matki Bożej Pokornej, kiedy odwiedzał swoją ciotkę w pobliskich Stodołach. - Ojciec Święty Benedykt XVI zaakcentował tę myśl jeszcze mocniej: "Otwierajcie bramy na oścież" - dodał bp Wieczorek.

  - Dla kogo budujemy nasz dom rodzinny? - pytał obecnych bp Jan Wieczorek   - Dla kogo budujemy nasz dom rodzinny? - pytał obecnych bp Jan Wieczorek Mira Fiutak /Foto Gość Przypomniał też obrazy świętych Anny i Joachima z dzieciństwa Maryi, gdzie w centrum umieszczone jest wyraźne odniesienie do słuchania słowa Bożego. - Nieznajomość słowa Bożego to nieznajomość Pana naszego domu, czyli Jezusa Chrystusa. Maryja, objawiając się dzieciom w Fatimie, też zachęcała je, by uczyły się czytać, bo wtedy będą mogły lepiej poznać Jezusa Chrystusa. To też jest przesłanie dzisiaj dla rodzin: czytajcie słowo Boże, byście umieli kochać i byście wiedzieli, jak budować wasz dom rodzinny - apelował bp Wieczorek.

  Ze względu na deszczową aurę druga część spotkania odbyła się w pobliskiej szkole. W poprzednich latach, przy słonecznej pogodzie, rodziny miały okazję do skorzystania z parku otaczającego pocysterski zespół klasztorno-pałacowy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół