• facebook
 • rss
 • Ponownie sukces w Niepokalanowie

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 06.06.2017 17:19

  Kamila Dymarek z Lublińca wygrała w ogólnopolskim finale konkursu wiedzy biblijnej.

  Okazała się najlepsza wśród 130 uczestników z całego kraju wyłonionych w diecezjalnym etapie. Finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbywał się 5 i 6 czerwca w Niepokalanowie.

  Kamila Dymarek jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. - Finał był rzeczywiście trudny, bo pytania były bardzo szczegółowe, ale tak naprawdę to nic mnie nie zaskoczyło. Szliśmy równo z tymi osobami, które zajęły drugie i trzecie miejsce, dużo było pytań na dogrywkę - podsumowuje rywalizację o pierwsze miejsce. W nagrodę wyjedzie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, gdzie jeszcze nie była.

  - Siedmiu finalistów wyczerpało prawie całą pulę pytań. Obstawiano, że będzie 16 rund, a było chyba 12 i żeby znaleźć się na tych pierwszych trzech miejscach potrzebna była bardzo konkretna wiedza, wręcz specjalistyczna - mówi jej katecheta, o. Grzegorz Pawluś OMI z parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu.

  Na ogólnopolskim finale diecezję gliwicką razem z Kamilą reprezentowali Marcin Nastała z Gliwic i Wojciech Meiser z Tarnowskich Gór, który w ubiegłym roku w Niepokalanowie również zajął pierwsze miejsce.

  W tym roku uczestnicy konkursu poznawali Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana. - Podobają mi się księgi prorockie, bo w nich Bóg mówi bezpośrednio do człowieka, nie przez opowiadania czy jakieś historie – mówiła po zwycięstwie w etapie diecezjalnym Kamila Dymarek. - Często też modliłam się nimi, więc samo mi się zapamiętywało. Tak naprawdę ważny jest konkurs i przygotowanie do niego, ale ważne jest też samo słowo Boże i przyjęcie go do siebie

  Konkurs organizuje Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W całym kraju we wcześniejszych etapach uczestniczyło w nim prawie 30 tysięcy uczniów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół