• facebook
 • rss
 • Dzień Dziecka w katedrze

  Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

  dodane 02.06.2017 01:00

  Bp Jan Kopiec do młodych małżeństw i rodzin: "Rozerwijmy kajdany ideologii niechętnej życiu".

  Wiele rodzin z małymi dziećmi i młodych małżeństw planujących potomstwo lub już oczekujących dziecka uczestniczyło we Mszy św. w gliwickiej katedrze, którą w Dzień Dziecka w ich intencji odprawił bp Jan Kopiec.

  - Taki dzień jest nam bardzo potrzebny, byśmy odnaleźli radość bycia stworzeniami Bożymi, obdarowanymi przede wszystkim poczuciem ciepła, bliskości i miłości. Każdy z nam przychodzi na świat z takimi tęsknotami - stwierdził na początku kazania biskup.

  Spora część homilii dotyczyła obrony życia - "zarówno tego nienarodzonego, jak i tego, które przychodzi na świat jako słabe".

  - Nie będzie na tej ziemi szczęścia, jeżeli nie będzie szczęścia w tworzeniu nowego życia i stawiania mu wspaniałych możliwości. Nie będzie szczęścia, jeżeli nasze wygodne życie będzie okupione pogardą dla życia nienarodzonego czy nieprzydatnego - zwrócił uwagę bp Kopiec.

  Biskup zapewnił o wsparciu Kościoła lokalnego dla wszelkich inicjatyw prorodzinnych i prosił młode małżeństwa o "budowanie szacunku dla każdego życia". - Nie bójmy się i rozerwijmy te kajdany ideologii, która jest tak niechętna życiu - apelował.

  - Kościół, aby mógł posługiwać, potrzebuje ciągle nowych zastępów ludzi, którzy włączą się w głoszenie Ewangelii i wartości życia - zaznaczył.

  Po Mszy dzieci, kobiety w stanie błogosławionym i całe rodziny podchodziły do kapłanów po indywidualne błogosławieństwo. A przy wyjściu z kościoła na wszystkie - małe i duże - dzieci Boże czekały kolorowe cukierki.


  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół