• facebook
 • rss
 • Maryja jest dla nas znakiem

  Klaudia Cwołek Klaudia Cwołek

  dodane 20.05.2017 17:47

  Dziewczyny ze wspólnot Dzieci Maryi w diecezji gliwickiej razem z duszpasterzami pielgrzymowały dziś do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy świętej, której przewodniczył bp senior Jan Wieczorek. – By iść bezpiecznie przez drogi, trzeba znać znaki – mówił w homilii, wskazując na Maryję jako na znak dla wszystkich. Nawiązał też do dwóch jubileuszy – 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie i 25–lecia diecezji gliwickiej. Wspominał swoje drogi pielgrzymowania i czas, gdy podejmował decyzję o ustanowieniu kościoła w Rudach sanktuarium Maryjnym, która dojrzała w tutejszej kaplicy przed obrazem Matki Boskiej Pokornej. – Przyszła ta myśl: to musi być centrum naszej diecezji. Bo jak wygląda wielka wspólnota bez matki? – wspominał bp Jan Wieczorek. Zależało mu, żeby było to szczególne miejsce nie tylko modlitwy, ale równocześnie formacji młodych w duchu Maryjnym. – To takie ważne, bo Ona przyjmuje każdego, kto do Niej zwracać się będzie – podkreślił.

  Moderator diecezjalny Dzieci Maryi ks. Piotr Kopiec zaprezentował kolejny zeszyt materiałów formacyjnych, przygotowany przez Henrykę Andrzejczak dla prowadzących grupy. Jako pierwszy otrzymał je bp Jan Wieczorek, a także wyróżniające się animatorki, które raz w miesiącu spotykają się w parafii Wniebowzięcia NMP w Bytomiu. Na książkę składają się trzy tematy na trzy lata formacji: Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, prezentacja dziewcząt i kobiet wyniesionych na ołtarze oraz pieśni Maryjne.

  Po Eucharystii w ogrodzie obok sanktuarium odbył się tzw. bieg samarytański. Przy kolejnych stanowiskach dziewczyny rozwiązywały zadania dotyczące np. życia Maryi, modlitwy różańcowej czy znaków liturgicznych.

  Pielgrzymkę zakończyło nabożeństwo majowe z odnowieniem przyrzeczeń i rozdanie nagród.

  Bieg samarytański w ogrodzie w Rudach   Bieg samarytański w ogrodzie w Rudach Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół