• facebook
 • rss
 • Wracamy do początków, do źródła

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 20.05.2017 20:19

  Na rozpoczęcie święta rodzin w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zabrzmiała muzyka irlandzka.

  Koncertem z celtyckim brzmieniem 20 maja zainaugurowane zostało X Metropolitalne Święto Rodziny. W tym roku przygotowane pod hasłem „Rodzina źródłem miłości”.

  Na scenie tego wieczoru zagościła muzyka irlandzka. Za sprawą zespołu „Carrantuohill” z Anną Buczkowską oraz formacji tanecznej „Salake”.

  Wcześniej dziesiątą edycję święta oficjalnie zainaugurowali prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która jest koordynatorem MŚR i abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, patron honorowy. – Pamiętajmy, że w życiu nic nie jest dane na zawsze. Jeśli dotyka nas łaska miłości, to musimy dbać o to, żeby ją rozwijać i dzielić się nią – zauważyła prezydent Zabrza, odnosząc się do wysłuchanego wcześniej „Hymnu o miłości”.

  Zwracając się do abp. Skworca, powiedziała: – Gdyby nie było wzmacniania ze strony Kościoła, nie tylko naszego święta, ale przede wszystkim naszych rodzin, to trudniej byłoby nam o nie zawalczyć. A przecież rodzina jest taka, jaki jest nasz wkład w nią.

  Metropolita katowicki podkreślił zaangażowanie różnych podmiotów w organizację tego święta. – To jest właściwie wielka orkiestra, która je przygotowuje i wspólnie gra. Nie udałoby się to bez szerokiego poparcia – dodał, zauważając w tym szczególnie rolę samorządów.

  – Dziś jesteśmy zaproszeni do źródła, więc wracamy do początków. A kiedy jest mowa o źródle, nie można nie cytować Tryptyku Rzymskiego – zauważył metropolita katowicki i przytoczył fragment poematu Jana Pawła II. – Idziemy do źródeł miłości rodzinnej. Tyleśmy otrzymali od rodziny. Warto do tego wracać, wspominać, przekazywać przez pokolenia i starać się, by nasza rodzina była też źródłem miłości – powiedział abp Wiktor Skworc.

  W programie Metropolitalne Święto Rodziny w tym roku znalazło się około 160 różnych wydarzeń. Potrwają one do 11 czerwca. Szczegółowe informacje dostępne są na: www.swieto-rodziny.pl.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół