• facebook
 • rss
 • "Barkę" zastąpiły inne piosenki

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 19.05.2017 22:50

  W Gliwicach odbyła się gala wojewódzkiego konkursu piosenki religijnej.

  Ponad 230 uczniów wzięło udział w XI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze”. Laureatów można było usłyszeć podczas gali, która odbyła się 19 maja w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II. Od początku konkursowi patronuje bp Gerard Kusz.

  Od tego roku w nazwie pojawiło się określenie „wojewódzki”, bo faktycznie swoim zasięgiem dawno wyszedł poza rejon gliwicki. Organizatorem konkursu są nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 18 im. Jana Pawła II w Gliwicach.

  – Cały czas mamy to samo założenie, promowanie wśród młodzieży autorytetu Jana Pawła II – mówi jedna z organizatorek Joanna Sojka. – Jako szkoła papieska podejmujemy różne działania. Przed tym muzycznym konkursem był też konkurs plastyczny i literacki. Ale ten wyjątkowo spodobał się, mieliśmy wiele głosów z prośbą o kontynuację i tak już zostało. Jest dużo dzieci, które śpiewają. Wielu z nich po tych sukcesach u nas, idzie później do szkoły muzycznej. To też jest bardzo cenne – dodaje.

  Aleksandra Stangel (trzecia z prawej) zajęła pierwsze miejsce i otrzymała też nagrodę dyrektora MDK, którym jest sesja nagraniowa w ich studiu   Aleksandra Stangel (trzecia z prawej) zajęła pierwsze miejsce i otrzymała też nagrodę dyrektora MDK, którym jest sesja nagraniowa w ich studiu Mira Fiutak /Foto Gość Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych całego województwa oraz zrzeszonych w Rodzinie Szkół Jana Pawła II. W tym roku wzięło w nim udział 26 placówek, na scenie wystąpiło 36 solistów i 29 zespołów

  Niektórzy zaśpiewali piosenki napisane specjalnie na ten konkurs. – Bardzo cieszy nas, że pojawiają się te utwory autorskie, i że już niezapomniana i nieodżałowana „Barka” nie była wykonywana trzydzieści razy. Sięgacie do innych utworów, a wasze interpretacje też są autorskie, nikogo w nich nie naśladujecie – podkreślił ks. Robert Chudoba, dyrektor Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II, który zasiada w jury.

  Wśród zespołów w kategorii klas młodszych wygrała Szkoła Podstawowa z Kotulina, w kategorii starszych – Szkoła Podstawowa nr 9 z Gliwic. Wśród solistów młodszych klas pierwsze miejsca zajęła Zuzanna Waśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu. Natomiast w starszej grupie Aleksandra Stangel ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach, która otrzymała też nagrodę dyrektora gliwickiego Młodzieżowego Domu Kultury. Jest nią sesja nagraniowa w ich profesjonalnym studiu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół