Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Świat niepodzielony

– Do naszego przedszkola zapisujemy rodziców, a nie dzieci – mówi Bożena Szulik, dyrektor placówki. Dlaczego? Bo oni są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami.

Wybór zamiast loterii

– Postanowiłem, że będę miał wpływ na to, w jakim środowisku moje dziecko spędzi trzy bardzo ważne lata swojego życia – przyznaje Sebastian Rusak, jeden z ojców, który po różnych doświadczeniach wybrał właśnie to miejsce. Jego młodszy syn był w przedszkolu publicznym przez rok, a starszy przez trzy lata w trzech placówkach. – Wiem, że przedszkola są różne i można trafić bardzo dobrze, ale jest to trudne i bardziej zależy od przypadku niż świadomego wyboru – podkreśla. Teraz zachwala projekt nowego przedszkola w Żernicy. – Całość przedsięwzięcia kształtują rodzice, którzy nie idą po linii najmniejszego oporu (czyli tam, gdzie blisko). Wykazują się dużym zaangażowaniem, co jest świetną bazą do wspólnych działań na rzecz naszych dzieci. Dla nas zdanie, że przedszkole jest przedłużeniem życia rodzinnego, to nie slogan, ale coś bardzo ważnego.•

Dzień otwarty

Odbędzie się w Przedszkolu Rodzinnym 27 maja od 10.00 do 13.00. W programie: prezentacja modelu edukacyjnego, oprowadzanie po przedszkolu, rozmowy z rodzicami. Można przyjść z dziećmi, dla których będzie zapewniona opieka. Adres: Żernica, ul. Wiśniowa 1; info na: www.rodzinne.edu.pl.

« 1 2 3 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy