• facebook
 • rss
 • Biblia dla starszych i młodszych

  Katarzyna Mokrzycka

  dodane 10.05.2017 13:10

  W parafii św. Anny w Gliwicach-Łabędach odbyło się nabożeństwo słowa Bożego i warsztaty biblijne dla dzieci i młodzieży.

  Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego oraz obchodzony właśnie Tydzień Biblijny był bardzo szczególnym czasem w parafii św. Anny w Gliwicach-Łabędach. Przygotowania trwały kilka tygodni.

  Ks. Rafał Grunert razem z członkami Kręgu Biblijnego przygotowali specjalne nabożeństwo słowa Bożego, w czasie którego po wprowadzeniu został odczytany List do Galatów. W Niedzielę Biblijną po każdej Mszy św. rozdawany był wiernym „Chleb życia”, czyli  krótkie fragmenty tego listu do osobistego rozważania.

  Jednak największym wyzwaniem było zainteresowanie Biblią dzieci i młodzież. Dla najmłodszych przygotowane zostały warsztaty. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, których tematem było stworzenie świata.

  Po odczytaniu fragmentu Księgi Rodzaju, dzieci w specjalnie przygotowanym ciemnym pomieszczeniu, przy dobiegającym szumie wody i wichru, same mogły przystąpić do dzieła. "Oddzielały niebo od wody", przebijając napompowane niebieskie worki. Lądy powstawały z worków żółtych i zielonych, potem dodawały do tego rośliny, ciała niebieskie i zwierzęta. Kolejne etapy stworzenia powstawały w oka mgnieniu.

  Z kolei uczniowie klasy II z ponad trzydziestu kartonowych pudeł budowali Arkę Noego. Kiedy były już bezpieczne w arce, usłyszały grzmoty i zaczął padać deszcz.

  Starsi rozważali dzieje Abrahama. Podczas warsztatów zastanawiali się nad tym, jakie obawy mu towarzyszyły, gdy został wezwany przez Boga. I odnosili te treści do własnego życia, w kontekście podejmowania ważnych decyzji i Bożych obietnic.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół