• facebook
 • rss
 • Praca z błogosławieństwem

  Jan Maniura

  dodane 07.05.2017 10:10

  Rolnicy, ogrodnicy i działkowicze pielgrzymowali w sobotę do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Lubeckiej.

  Regionalna Pielgrzymka Rolników i Ogrodników Ziemi Lublinieckiej odbywa się co roku z okazji liturgicznego wspomnienia św. Izydora Oracza, patrona rolników (dokładnie przypada 15 maja). Do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Lubeckiej pielgrzymują rolnicy, ogrodnicy i działkowicze z Lublińca i okolic. W modlitwie uczestniczą także władze samorządowe.

  – Przybywacie tutaj co roku, aby modlić się o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba, tego który jest tak powszechny i codzienny, a nigdy nam się nie znudzi – mówił do pątników ks. Andrzej Bartysiewicz, proboszcz parafii w Lubecku, który przewodniczył Mszy w intencji rolników i ich rodzin. – Bóg wspiera nas, stawiając koło nas swoich aniołów, którzy nam pomagają i czuwają nad nami – mówił w homilii.

  Ks. Andrzej Bartosiewicz nawiązał do legendy o św. Izydorze, która opowiada, jak modlił się o pomoc i błogosławieństwo w pracy. Bóg wysłuchał jego próśb i zsyłał mu aniołów, którzy razem z nim wykonywali pracę na polu. – Nie tylko rolnicy, ale każdy powinien wykonywać swoja pracę w imię Boga w Trójcy Jedynego. Bóg będzie nam w pracy błogosławił, jeśli Jemu te pracę będziemy zawierzali. Wtedy i my będziemy takimi „bożymi aniołami”. Pamiętajmy o tym, żeby w każdej sytuacji naszego życia pomagać innym i być aniołem posłanym przez Boga do drugiego człowieka – apelował.

  Po zakończonej Mszy odbył się uroczysty przemarsz pielgrzymki na teren obok Zespołu Szkół w Lubecku w towarzystwie orkiestry oraz z paradą zabytkowych traktorów i motocykli. Na miejscu odbył się piknik rodzinny, podczas którego swój program artystyczny zaprezentowały dzieci oraz zaproszone zespoły. Pierwszy raz miał miejsce konkurs orki zabytkowymi traktorami, na którym rolnicy mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami w trudnej pracy na roli. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

  Przemarsz z paradą zabytkowych traktorów i motocykli   Przemarsz z paradą zabytkowych traktorów i motocykli Jan Maniura

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół