• facebook
 • rss
 • Nie ma takiego zranienia, którego nie uzdrowi

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 23.04.2017 16:59

  Figura Chrystusa Zmartwychwstałego obok kościoła franciszkanów w Gliwicach.

  „Najświętsze Serce Jezusa cierpliwe i wielkiego miłosierdzia, ufamy Tobie! W Roku Miłosierdzia, 30 czerwca 2016 roku” - widnieje napis umieszczony pod figurą Chrystusa. Stanęła tu właśnie w Roku Miłosierdzia. Poświęcona została 23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia.

  Przedstawia Chrystusa Zmartwychwstałego z widocznymi na rękach i nogach ranami i otwartym sercem. Nawiązującym do wezwania kościoła franciszkanów - Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  - Kiedy będziesz przechodzić koło kościoła spójrz na tego Jezusa, który ma nieustannie otwarte ramiona i pokazuje ci rany. Byłem umarły, a żyję. Wydawało się, że jestem pokonany, a jestem Panem tego świata. Panem twojego życie, jeśli tylko zechcesz przyjąć łaskę, którą mam dla ciebie - powiedział w homilii o. Tymoteusz Olsiński OFM, proboszcz parafii franciszkańskiej w Gliwicach, podczas Eucharystii w intencji ofiarodawców.

  Eucharystii przewodniczył o. Alan Brzyski, prowincjał franciszkanów Prowincji św. Jadwigi. - Chrystus Zmartwychwstały pokazuje swoje rany jako dowód nieskończonej miłości. Patrząc na tę figurę, pamiętajcie zawsze, że Jezus przez te rany mówi nam, że nie ma takiego zranienia w naszym życiu, z którym nie moglibyśmy do Niego przyjść i odnaleźć miejsce w Jego sercu - powiedział.

  Po Eucharystii pobłogosławił figurę i plac kościelny, odnowiony dzięki ofiarom parafian. Natomiast figura Chrystusa jest darem Gliwickich Zakładów Urządzeń Technicznych dla franciszkańskiej parafii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół