• facebook
 • rss
 • Wierni złożonej przysiędze

  Klaudia Cwołek Klaudia Cwołek

  dodane 13.04.2017 11:37

  Wanda i Stanisław Szarzyńscy ślub wzięli w Wielkanoc 1947 roku. Jubileusz 70-lecia sakramentu małżeństwa świętowali z bp. Janem Kopcem.

  Uroczystość odbyła się 12 kwietnia w parafialnym kościele Matki Bożej Częstochowskiej na Trynku w Gliwicach, w którego budowie pan Stanisław przed laty aktywnie uczestniczył. Mszę św. w intencji jubilatów odprawił bp Jan Kopiec, który – jak sam podkreślił – ma to szczęście, że w ciągu pięciu lat posługi w diecezji gliwickiej otacza modlitwą i życzliwością piąte małżeństwo w 70. rocznicę ślubu.

  – Piękny to przykład dla nas, którzy spoglądamy z troską na dzisiejsze społeczeństwo i którzy ciągle gdzieś tam formujemy nasze pytania, dlaczego jest tak, a nie inaczej – mówił bp Jan Kopiec w homilii.

  – Niech Pan Bóg darzy zdrowiem, dobrymi ludźmi wokół i radością z tego, że w tej wspólnocie parafialnej rozwijacie się przez tyle lat. I oby Pan Bóg dał wam wiele siły do świadczenia wobec innych ludzi, że można, tylko trzeba chcieć i trzeba zaufać dobremu Panu Bogu – powiedział biskup, składając jubilatom życzenia. Podkreślił też swoją osobistą radość z tego, że tym jubileuszem karmi się Kościół diecezjalny gliwicki w swoje 25-lecie. – Obyśmy więcej mieli takich radości i tego bardzo jasnego obrazu życia chrześcijańskiego – życzył bp Jan Kopiec.

  Wanda i Stanisław Szarzyńscy ślub wzięli w Wielkanoc 1947 r. w Żydowie w parafii Polanów (powiat koszaliński). Do Gliwic przeprowadzili się w 1954 roku. Mają cztery córki.

  Wanda i Stanisław Szarzyńscy z bp. Janem Kopcem   Wanda i Stanisław Szarzyńscy z bp. Janem Kopcem Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół